Лист Державної інспекції України з питань праці від 30.04.2015 р. №32-21/01-472
Щодо встановлення спеціальних перерв для обігрівання працівників
Суттєво. Кількість і тривалість перерв для обігрівання працівників визначає власник або уповноважений ним орган за погодженням із профспілкою.
! Роботодавцям
Відповідно до ст. 168 Кодексу законів про працю України працівникам, які працюють у холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання та відпочинку, які входять до робочого часу. Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання та відпочинку працівників.
Відповідно до п. 2 постанови Наркомпраці СРСР від 11.12.29 р. «Правила про роботу на відкритому повітрі в холодну пору року» температура та сила вітру, за яких надаються перерви для обігрівання, визначаються виконкомами місцевих рад.
Оскільки Законом України «Про місцеве самоврядування» не передбачені повноваження виконавчих органів місцевих рад щодо встановлення температури та сили вітру, кількість і тривалість перерв визначає власник або уповноважений ним орган за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації. Переліки працівників, які мають право на спеціальні перерви для обігрівання, погодні умови та тривалість і кількість перерв встановлюються у колективних договорах.
Заступник директора Департаменту контрольно-наглядової
діяльності з питань праці — начальник відділу нагляду
за додержанням законодавства про працю О. КОНОВАЛОВА