• Посилання скопійовано

Щодо внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

Лист Міністерства юстиції України від 14.05.2015 р. №193-32/27

Щодо внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

Суттєво. Для внесення до ЄДР відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи подається форма №4.

! Юрособам

У зв'язку з численними зверненнями щодо порядку встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, а також порядку подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний державний реєстр) надаємо таку інформацію.

Статтею 64 Господарського кодексу України визначено, що підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов'язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.

Згідно з частиною другою статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» (далі — Закон про реєстрацію) в Єдиному державному реєстрі має міститися, зокрема:

інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа, а саме: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків;

інформація про структуру власності засновників — юридичних осіб (крім політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій), яка дає можливість установити фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб, а саме: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону про реєстрацію відомості про юридичну особу або фізичну особу — підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей із відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Для внесення до Єдиного державного реєст-ру відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа, та про власника істотної участі засновника юридичної особи, якщо засновник — юридична особа, представник юридичної особи має подати державному реєстратору реєстраційну картку «Форма 4», яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 14.10.2011 р. №3178/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.10.2011 р. за №1207/19945 (зі змінами).

Слід зазначити, що положеннями Закону про реєстрацію не встановлено вимоги щодо подання державному реєстратору будь-яких підтвердних документів.

При поданні реєстраційної картки «Форма 4» заповнюються лише ті поля, які стосуються зміни відомостей про юридичну особу, що вносяться до Єдиного державного реєстру.

Звертаємо увагу, що затверджена форма реєстраційної картки (Форма 4) передбачає внесення даних про фізичну особу до розділу про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).

Положеннями Закону про реєстрацію та формою реєстраційної картки не передбачено внесення до відповідного поля інформації «відомості відсутні» чи «відсутні» тощо.

У разі відсутності відповідних змін (необхідної інформації) юридичною особою така реєстраційна картка не подається.

У випадку подання неправильно заповненої реєстраційної картки рекомендуємо залишати подані документи без розгляду із зазначенням підстави: документи подані не в повному обсязі.

Зазначену інформацію просимо довести до відома державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців для подальшого використання в роботі.

Директор Департаменту державної реєстрації Н. КОРОЛЬ

До змісту номеру