• Посилання скопійовано

Про застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства при обчисленні податкових зобов'язань з плати за користування надрами

Лист Міністерства доходів і зборів України від 07.07.2014 р. №16034/7/99-99-15-04-01-17

Про застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства при обчисленні податкових зобов'язань з плати за користування надрами

Суттєво. Міндоходів надало рекомендації із застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства для обчислення податкових зобов'язань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

! Гірничим підприємствам

Міністерство доходів і зборів України надсилає для використання у роботі рекомендації із застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства для обчислення податкових зобов'язань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі — Плата) згідно зі змінами до ст. 263 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), унесеними Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі — Закон).

Законом розширено коло платників Плати за рахунок землевласників та землекористувачів (крім суб'єктів підприємництва, які відповідно до законодавства зареєстровані як фермерські господарства), що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування (пп. 263.1.5 п. 263.1 ст. 263 Кодексу).

Суб'єкти господарювання, які здійснюють видобування корисних копалин, у тому числі й підземних вод, умовно можуть бути поділеними на чотири категорії платників Плати.

До трьох перших категорій належать платники Плати, які провадять господарську діяльність з видобування підземної води на підставі спеціального дозволу на користування ділянкою надр.

Платники Плати, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин у межах ділянок надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин в межах яких виконана не пізніше ніж 5 років від моменту виникнення податкових зобов'язань з Плати, обчислюють податкові зобов'язання з Плати із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що визначений у протоколах Державної комісії України по запасах корисних копалин, для мінеральної сировини, видобутої з таких ділянок надр.

Платники Плати, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин у межах ділянок надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин в межах яких виконана раніше ніж 5 років від моменту виникнення податкових зобов'язань з Плати, обчислюють податкові зобов'язання з Плати із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України.

Платники Плати, що провадять господарську діяльність з видобування корисних копалин у межах ділянок надр на етапі геологічного вивчення і, таким чином, не завершили геолого-економічну оцінку запасів ділянки надр, а також платники Плати, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволу на спеціальне водокористування, обчислюють податкові зобов'язання з Плати із застосуванням зазначеного у листі Державної комісії України по запасах корисних копалин від 25.06.2014 р. №421/07 коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства — 15 відсотків.

Зобов'язуємо поінформувати платників Плати про порядок застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства при обчисленні податкових зобов'язань з плати за користування надрами у 2014 році.

Перший заступник міністра І. БІЛОУС

До змісту номеру