• Посилання скопійовано

Щодо терміна «податкова віддача»

Лист Міністерства доходів і зборів України від 31.05.2013 р. №1678/А/99-99-19-01-01-14

Щодо терміна «податкова віддача»

Суттєво. На сьогодні акти законодавства з питань оподаткування не містять визначення терміна «податкова віддача» і формулу її розрахунку.

! Платникам податків

Відповідно до листа Комітету з питань податкової і митної політики Верховної Ради України від 20.05.2013 р. №04-30/10-544 Міністерство доходів і зборів України розглянуло Ваш лист <...> і в межах компетенції повідомляє таке.

Зазначаємо, що Податковий кодекс України (далі — Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків і зборів, які справляються в Україні, і порядок їх адміністрування, платників податків і зборів, їхні права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження та обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Главою 8 Кодексу врегульовано порядок проведення перевірок платників податків органами державної податкової служби. Зокрема, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) і фактичні перевірки (пункт 75.1 статті 75 Кодексу).

Відповідно до пункту 77.1 статті 77 Кодексу документальну планову перевірку має бути передбачено у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків і зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби.

Порядок формування і затвердження плану-графіка, перелік ризиків і їх розподіл за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Згідно з підпунктом 14.1.221 пункту 14.1 статті 14 Кодексу ризик — це імовірність недекларування (неповного декларування) платником податків податкових зобов'язань, невиконання платником податків іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби.

При цьому Кодекс не оперує терміном «податкова віддача».

Водночас зазначаємо, що термін «податкова віддача» раніше використовувався у наказі Державної податкової адміністрації України від 23 серпня 2011 року №495, яким було затверджено Методичні рекомендації щодо складання плану-графіка проведення документальних планових перевірок суб'єктів господарювання. Положення зазначених Методичних рекомендацій містили формулу, за якою визначається податкова віддача з податку на прибуток підприємств, як один із критеріїв відбору суб'єктів господарювання до включення у план-графік проведення документальних планових перевірок.

Проте нині згаданий наказ є скасованим. На сьогодні акти законодавства з питань оподаткування не містять формулу розрахунку і визначення терміна «податкова віддача».

Заступник міністра А. IГНАТОВ

До змісту номеру