Декларація з податку на нерухомість
До 1 лютого 2013 р. юрособи — власники житлової нерухомості вперше в історії українського оподаткування повинні подати до ДПI податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податок на нерухомість). Форму цієї декларації затверджено наказом Мінфіну України від 25.12.2012 р. №1408. Ця стаття має допомогти бухгалтерам зазначених юросіб скласти цю декларацію правильно та вчасно подати її.
Від'ємний результат — також результат, але не для ДПС
Останній квартал 2012 року вторинний ринок цінних паперів провів в очікуванні розставляння податківцями крапок над «і» у питанні обліку від'ємного результату за операціями з ЦП. Наразі маємо УПК №1160. Позиція головного податкового регулятора була досить прогнозованою та очікуваною.
Зведена ПН: роз'яснення податкової
Коли зв'язки з контрагентом стають постійними, а постачання товарів/послуг має безперервний або ритмічний характер, продавець може обрати для себе виписування покупцю зведених ПН. На практиці під час складання зведеної ПН у бухгалтерів виникають запитання, як та коли її слід складати. В УПК від 21.12.2012 р. №1177 (далі — УПК, див. «ДК» №04/2013) податкова служба дає відповіді на окремі запитання щодо складання зведеної ПН. Проаналізуймо їх суть.
Податковий борг: у пошуку додаткових джерел
На виконання п. 87.5, 87.6 та п. 95.22 ПКУ Мінфін наказом від 05.12.2012 р. №1277 (див. «ДК» №04/2013) затвердив Порядок використання додаткових джерел податкового боргу (далі — Порядок). Проаналізуємо його.
Курсові різниці у юросіб на ЄП
Спрощена система оподаткування, згідно з п. 291.2 ПКУ, передбачає ведення більш спрощеного обліку та звітності порівняно із загальною системою оподаткування. Проте чи так уже все просто на практиці? У цій статті ми починаємо розглядати практичні ситуації з життя «єдиноподатників», які насправді виявилися вельми непростими. Сьогодні поговоримо про валютні операції та курсові різниці у платників єдиного податку — юридичних осіб.
Три питання заповнення ПН
Згідно з ч. 6 ст. 7 Закону про мови1, на території України може застосовуватися регіональна мова або мова меншини (мови). Чи може бути виписана ПН регіональною мовою? Поговоримо про це та інші актуальні питання виписки ПН.
Оренда майна у нерезидентів
Часто майно, потрібне для діяльності підприємства, доцільно не придбавати у власність, а орендувати, зокрема в іноземців. Це твердження є справедливим як для нерухомості, так і для рухомого майна. У цій статті ми розглянемо бухгалтерський та податковий облік оперативної оренди резидентами — платниками податку на прибуток майна у нерезидентів (юридичних та фізичних осіб). Особливу увагу приділимо моментам, що викликають найбільше запитань у вітчизняних орендарів, а саме обліку ПДВ, податку на прибуток і ПДФО.
Скеровуємо працівників у відрядження
Скерування працівника у відрядження — звичайна справа для будь-якого роботодавця. Проте трапляються ситуації, прямих відповідей на які у законодавстві немає. Тож спробуємо відповісти як на загальні, так і на проблемні питання, пов'язані із відрядженнями працівників.
Чи розмір має значення?
Під час документальної планової перевірки податковий орган виявив «порушення», яке полягає у тому, що у податковій накладній назви покупця та продавця написані маленькими літерами, а у статуті — великими. Чи може це стати підставою для зняття сум ПДВ з податкового кредиту?