• Посилання скопійовано

Експертиза призначається за заявою платника податків або за рішенням керівника органу ДПС (його заступника)

Який порядок проведення експертизи під час здійснення контролю органами ДПС: за заявою СГД або за рішенням керівника органу ДПС?

Відповідно до п. 84.1 ПКУ експертиза проводиться у разі, якщо для вирішення питань, що мають значення для здійснення податкового контролю, потрібні спеціальні знання у галузі науки, мистецтва, техніки, економіки та в інших галузях. Залучення експерта здійснюється на договірних засадах та за рахунок коштів сторони, що є ініціатором залучення експерта.

Згідно з п. 84.2 ПКУ експертиза призначається за заявою платника податків або за рішенням керівника (або його заступника) органу ДПС, в яких зазначаються:

1) підстави для залучення експерта;

2) прізвище, ім'я та по батькові експерта;

3) реквізити платника податків, стосовно якого здійснюється податковий контроль;

4) питання, поставлені експерту;

5) документи, предмети та інші матеріали, які подаються на розгляд експерта.

Орган ДПС, керівник (або заступник) якого призначив проведення експертизи, зобов'язаний ознайомити платника податків (його представника) з рішенням про проведення експертизи, а після закінчення експертизи — з висновком експерта (пп. 84.3 ПКУ).

Експерт має право ознайомитися з поданими йому матеріалами щодо предмета експертизи та просити надання додаткових матеріалів.

Експерт має право відмовитися від надання висновку, якщо поданих матеріалів недостатньо або такий експерт не володіє знаннями, необхідними для проведення зазначеної експертизи.

За надання завідомо неправдивого висновку експерт несе відповідальність відповідно до закону (п. 84.6 ПКУ).

До змісту номеру