• Посилання скопійовано

Запитання і відповіді

Необхідність зберігання касових книг довше ніж три роки на сьогодні законодавством не передбачено
Фонд соцстраху від нещасних випадків на виробництві призначив перевірку, про що повідомив телефоном. Попросили принести документи за період з II кв. 2001 р. до 2010 р. включно. Перевірок щодо цього фонду ніколи не було. Iз документів потрібні лише відомості нарахування зарплати (їх ми маємо, оскільки їх слід зберігати 75 років) та касові книги. Але наші касові книги лише починаючи з 2007 р. і дотепер. Решту «поховали», адже за ПКУ документи зберігаються 1095 днів. Як нам аргументувати відсутність касової книги перед ФСС НВВ? Які можуть бути наслідки?

Витрати визначаються згідно з первинними документами
Безкоштовно отримали товар і нарахували дохід за звичайною ціною. Потім цей товар продали. Чи можна відобразити витрати у розмірі раніше нарахованого доходу?

Скласти акт наданих послуг — в інтересах сторін
Чи можна послугу з надання хостингу для сайта платника — юрособи на єдиному податку закрити для клієнта (ТОВ) рахунком-фактурою, без акта наданих послуг і договору, якщо плата є разовою — 800 грн? Проблема у тому, що акт неможливо виписати. Адже хостинг надається на рік, тож виходить, що роботу буде виконано лише через рік. Як надавати акти: помісячно чи за рік?

При списанні нестачі товарів нараховується податкове зобов'язання з ПДВ не нижче від ціни придбання
підприємство провадить роздрібну торгівлю. Під час надходження товару було виявлено нестачу товару, але винних осіб не було встановлено і претензій нікому не виставлено. Як правильно відобразити операції щодо товару, якого бракує, у податковому обліку?

Об'єктом обкладення платою за землю є земельна ділянка
На балансі юрособи перебуває одне нежитлове приміщення у багатоквартирному будинку й одне таке, що стоїть окремо. Є прилегла територія. Що сплачувати у цьому випадку: земельний податок чи орендну плату за землю?

Строків давності щодо включення до податкової звітності від'ємного значення ПДВ законодавством не передбачено
При заповненні податкової декларації з ПДВ за березень 2011 р. підприємство в рядку 24 відобразило залишок від'ємного значення, який утворився ще в лютому 2008 р. Податкова інспекція актом зняла це від'ємне значення, зазначивши, що ми порушили п. 102.5 ПКУ. Чи може залишок від'ємного значення з ПДВ, який залишився невідшкодованим після закінчення 1095 днів, гасити поточні зобов'язання з ПДВ?

До змісту номеру