• Посилання скопійовано

У період перереєстрації до початку дії нового свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого свідоцтва

Підприємство змінило назву й адресу, але ще не отримало нового свідоцтва платника ПДВ. Чи правильно зазначати всі старі реквізити до моменту отримання нового свідоцтва платника ПДВ?

Відповідно до п. 183.15 ПКУ перереєстрація платника ПДВ здійснюється, зокрема, у разі зміни назви або адреси. Саму процедуру перереєстрації врегульовано розділом IV Положення №9781.

1 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом ДПА України від 22.12.2010 р. №978.

Згідно з розділом IV цього Положення, перереєстрація платника ПДВ проводиться та свідоцтво підлягає заміні у разі виникнення змін у даних платника ПДВ щодо назви та/або найменування (прізвища, імені, по батькові), місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, і якщо зміни не пов'язані із припиненням платника ПДВ, крім випадків, визначених пп. 16.1 п. 16 розділу III цього Положення. Згідно з п. 2 розділу IV Положення №978, для заміни свідоцтва платник ПДВ зобов'язаний у 20-денний строк після виникнення змін подати до податкового органу, в якому перебуває на обліку, додаткову реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація». До такої заяви має бути додано свідоцтво та всі засвідчені його копії.

Податковий орган видає платнику ПДВ нове свідоцтво (за новим номером) замість старого у такому самому порядку, як і при реєстрації. При цьому дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою початку дії нового свідоцтва та датою анулювання старого свідоцтва є останній день строку у 10 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви з позначкою «Перереєстрація». Не змінюється також IПН платника.

Пунктом 3 розділу IV Положення №978 передбачено, що у період перереєстрації до початку дії нового свідоцтва платник ПДВ використовує реквізити старого свідоцтва.

За потреби податковий орган повертає платнику ПДВ на цей період старе свідоцтво та необхідну кількість засвідчених копій старого свідоцтва зі спеціальними записами про термін дії: «Свідоцтво дійсне до <дата, що відповідає останньому дню строку у 10 робочих днів від дня отримання додаткової реєстраційної заяви>, запис зроблено <дата>». Перереєстрація платника ПДВ у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання), яка відповідно до Порядку №9791 передбачає зняття з обліку платника ПДВ в одному податковому органі та взяття на облік в іншому, здійснюється з урахуванням особливостей п. 4 розділу IV Положення №978. Отже, до моменту отримання нового свідоцтва платника ПДВ платник використовує старі реквізити.

1 Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом ДПАУ від 22.12.2010 р. №979.

Марина КРИВЕНКО, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру