Податкова служба відповідала на схоже запитання в «ЗІР» (116.11): «Чи потрібно подавати заяву за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією, якщо відбулося перейменування назви міста, вулиці тощо?».
Коротка відповідь була така:
«Якщо відбулося перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщений об’єкт оподаткування, то платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку заяву про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування.
У розд. 3 заяви за ф. №20-ОПП зазначається нове місцезнаходження такого об’єкта.
У разі внесення змін до правовстановлюючих документів (свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, договору міни, договору дарування тощо) у зв’язку з перейменуванням вулиць, на яких знаходиться об’єкт нерухомого майна, та внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі — Реєстр) у зв’язку зі зміною назви чи перейменування вулиці, платник податків подає заяву за ф. №20-ОПП протягом 10 робочих днів з дня внесення змін до Реєстру.
Для суб’єктів господарювання, які використовують РРО та ПРРО відповідно до законодавства, у разі якщо відбулося перейменування назви міста, вулиці тощо, де розміщено об’єкт оподаткування (господарську одиницю), в якому застосовується РРО та/або ПРРО, заява за ф. №20-ОПП подається з метою уникнення розбіжностей між відомостями щодо місцезнаходження цієї господарської одиниці».
Тобто з відповіді ДПС незрозуміло, чи потрібно подавати форму №20-ОПП при зміні назви вулиці, якщо ці зміни не внесені до Держреєстру нерухомості. Спершу податкова служба зазначає, що в разі перейменування вулиці форму №20-ОПП треба подавати. Але далі пише, що потрібно подавати протягом 10 робочих днів з дня внесення інформації до Держреєстру. Тобто виходить: якщо інформацію до Держреєстру не внесли, то подавати не потрібно. А потрібно подати, тільки якщо внесуть дані до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.
Чітко в нормативних документах це питання не врегульовано. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречно отримати індивідуальну податкову консультацію.
Якщо платник подаватиме форму №20-ОПП, її треба заповнити так:
— у графі 2 зазначити код «3» — зміна відомостей про об’єкт оподаткування;
— у графах 3, 4 та 5 продублювати дані про тип об’єкта оподаткування, його назву та ідентифікатор із раніше поданого повідомлення;
— у графах 6, 7, 8 та 10 повторити дані без змін;
— у графі 9 зафіксувати нову назву вулиці;
— графи з 10 по 17 заповнити так, як вони були заповнені при первинному поданні інформації.
Додаткові дії після подання форми №20-ОПП
Якщо ви використовуєте РРО/ПРРО, після подання форми №20-ОПП потрібно:
— подати заяву про перереєстрацію РРО (форма №1-РРО) або ПРРО (форма №1-ПРРО) з позначкою «Перереєстрація», зазначивши оновлені дані про адресу господарської одиниці;
— для класичного РРО також подати реєстраційне посвідчення.