Авансовий внесок з податку на прибуток підприємств сплачується (пп. 141.14.2 ПКУ):
а) за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформація щодо якого внесена до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця, у розмірі 60 тисяч гривень за кожне місце, крім випадків, передбачених пп. «б» і «в» пп. 141.14.2 ПКУ;
б) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому здійснюється реалізація виключно скрапленого газу, — у розмірі 30 тисяч гривень за кожне місце;
в) для місця роздрібної торгівлі пальним, на якому здійснюється реалізація кількох видів пального і при цьому частка реалізації скрапленого газу в літрах, приведених до температури 15 °C у загальному обсязі реалізованого протягом попереднього місяця пального, становить 50 і більше відсотків, — у розмірі 45 тисяч гривень за кожне місце.
Розмір авансового внеску залежить безпосередньо від виду пального та кількості місць роздрібної торгівлі.
Тому наявність магазину (алкоголь, тютюн) на території АЗС не впливає на розмір авансового внеску, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним.
Як бачимо, критерії для визначення розміру авансового внеску стосуються лише торгівлі пальним, зокрема обсягу реалізації скрапленого газу. Наявність торгівлі іншими товарами, крім пального, на розмір авансового внеску не впливає.