• Посилання скопійовано

Заповнення декларації про майновий стан і доходи та додатка КІК, якщо фінзвітність із нульовими показниками

Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?

Позаяк фінзвітність із нульовими показниками, тобто річний дохід КІК менший за 2 млн євро, то звіт з КІК подають, але немає обов’язку розраховувати скоригований прибуток КІК і сплачувати з цього прибутку податок.

Але чи слід подавати додаток КІК до декларації, якщо фінзвітність нульова?

Так, платник податку — резидент, що визнається контролюючою особою щодо КІК, зобов’язаний визначити частину прибутку КІК відповідно до положень ст. 39-2 ПКУ та включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в декларації й оподатковується за ставкою, визначеною пп. 167.1 ПКУ (18%) (пп. 170.13.1 ПКУ).

Підпунктом 39-2.4.1 ПКУ визначено перелік умов, у разі додержання яких скоригований прибуток КІК не підлягає включенню, зокрема, до загального оподатковуваного доходу.

Водночас, незалежно від виконання умов, передбачених пп. 39-2.4.2 ПКУ, скоригований прибуток КІК не підлягає включенню до загального оподатковуваного доходу, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи, якщо загальний сукупний дохід усіх КІК однієї контролюючої особи зі всіх джерел за даними фінансової звітності не перевищує еквівалент 2 млн євро на кінець звітного періоду.

Але незважаючи на це, додаток КІК доведеться подавати, хоч і з нульовими показниками, як за 2022, так і за 2023 рік. Адже ПКУ не передбачено неподання додатка, якщо показники є нульовими. Саме такими є останні роз’яснення податківців з цього питання.

Автор: Олександр Золотухін

До змісту номеру