• Посилання скопійовано

Щодо замовлення фінансування для отримання донарахованих страхових виплат

Лист Пенсійного фонду України від 09.03.2023 №2800-030401-8/12042

Суттєво. Програмне забезпечення ПФУ наразі не передбачає можливості додаткового замовлення страхувальниками коштів на підставі коригуючих заяв-розрахунків.

!  Працедавцям

Розглянувши Ваш інформаційний запит <…> щодо замовлення фінансування для отримання донарахованих страхових виплат, Пенсійний фонд України повідомляє.

Відповідно до Постанови правління Пенсійного фонду України від 21.12.2022 №28-3 «Деякі питання фінансування для здійснення виплат та надання соціальних послуг, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.12.2022 за №1703/39039 (далі — Постанова №28-3), Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 №12 (далі — Порядок №12), діє до прийняття правлінням Пенсійного фонду України нового механізму фінансування страхувальників для надання страхових виплат відповідно до Закону України від 23.09.1999 №1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон №1105).

Фінансування для здійснення страхових виплат, визначених Законом №1105, здійснюється централізовано Пенсійним фондом України на підставі заяв-розрахунків, що містять інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат за їх видами.

Заява-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам подаються страхувальниками через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, а також можуть подаватися у паперовій формі разом з електронною формою на електронному носії інформації головним управлінням Пенсійного фонду України в областях та м. Києві за основним місцем обліку страхувальників.

Після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку на рахунок страхувальника, останній зобов’язаний здійснити виплату страхових коштів застрахованим особам не пізніше ніж у строки, визначені у частині другій статті 24 Закону №1105.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до пункту 7 Порядку №12 інформація, внесена страхувальником до заяви-розрахунку, повинна повністю відповідати документам, на підставі яких здійснено призначення страхових виплат застрахованим особам, та бути відображена в реєстрах бухгалтерського обліку. Відповідальність за достовірність даних, наведених у заяві-розрахунку, несе страхувальник.

На сьогодні Пенсійним фондом України технічно доопрацьовується програмне забезпечення в частині можливості формування страхувальниками коригуючих заяв-розрахунків, до яких включені донараховані на підставі листків непрацездатності застрахованих осіб суми страхових виплат та потребується додаткове замовлення коштів.

Начальник управління страхових виплат та соціальних послуг С. ЗАРУБІНА

До змісту номеру