• Посилання скопійовано

Щодо доопрацювання реєстратора розрахункових операцій

Iндивідуальна податкова консультація Головного управління ДПС у Харківській області від 24.09.2021 р. №3560/IПК/20-40-07-10-19

Щодо доопрацювання реєстратора розрахункових операцій

Суттєво. Реалізація вимог Наказу №329 не потребує доопрацювання РРО і полягає лише у необхідності додавання у структуру чека РРО нового рядка, який буде містити обов'язкову інформацію.

! СГ, які застосовують РРО

Головне управління ДПС у Харківській області (далі — ГУ ДПС області) розглянуло Ваше звернення від 29.07.2021 р. на отримання індивідуальної податкової консультації щодо доопрацювання реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО), з урахуванням фактично викладених обставин та в порядку статті 52 Податкового кодексу України повідомляє таке.

Відповідно до звернення ТОВ (далі — Підприємство) здійснює діяльність з використанням РРО моделі Datecs FP-3530 Т із заводським номером АТ 402343532, дата виготовлення РРО 27.05.2015 р. Підприємство здійснює розрахунки за готівку та не здійснює продаж підакцизних товарів.

Підприємство просить надати роз'яснення щодо необхідності доопрацювання РРО та можливості його використання після 01.10.2021 р.

У зв'язку з прийняттям Наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2021 р. №329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі — Наказ №329) до 1 жовтня 2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, за наявності технічних можливостей мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до статті 12 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з метою забезпечення можливості відображення у касових чеках цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Вимоги Наказу №329 стосуються наявності у фіскальному касовому чеку виключно відомостей зі штрих-коду марки акцизного податку на алкогольні напої, як нового реквізиту, та визначають форму і зміст розрахункових документів РРО/ПРРО з 01.10.2021 року. До 01.10.2021 року форма і зміст розрахункових документів мають відповідати вимогам Положення про форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. №13, що є чинними станом на 01.08.2021 р.

Наголошуємо, що технологія зчитування лінійних штрих-кодів доступна для всіх без виключення РРО, які перебувають у Державному реєстрі РРО ще з 01.01.2015 року, а обов'язковість маркування товарів штрих-кодами у форматі EAN-8 та/або EAN-13, на які розповсюджується обов'язок сканувати/зазначати відомості про реквізити марок акцизного податку, відбувається вже на протязі 20 років та успішно використовується членами Асоціації у роздрібній торгівлі.

Таким чином, обов'язок відображати реквізити (серію та номер) марки акцизного податку у розрахунковому документі під час продажу алкогольних напоїв не призводить до необхідності реалізовувати нові технічні рішення, розробляти принципово нове програмне забезпечення, не може викликати будь-яких технічних ускладнень, а реалізація вимог Наказу №329, з суто технічної точки зору, полягає лише у необхідності додавання у структуру чека РРО нового рядка, який буде містити обов'язкову інформацію.

У наведеному Підприємством випадку зареєстрований РРО за умови неможливості його технічного доопрацювання та нездійснення продажу підакцизних товарів не потребує доопрацювання згідно з Наказом №329 та може бути використаний після 01.10.2021 р.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації, і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру