• Посилання скопійовано

Щодо виправлення помилок у розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ

Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 28.10.2019 р. №1047/6/99-00-04-02-03-15/IПК

Щодо виправлення помилок у розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ

Суттєво. На сьогодні не передбачено окремої форми податкової звітності для виправлення самостійно виявлених отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, помилок у Розрахунку податкових зобов'язань.

! Суб'єктам ЗЕД — неплатникам ПДВ

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) та повідомляє.

У своєму зверненні Товариством повідомлено, що ним допущено помилки при заповненні Розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України (далі — Розрахунок) за лютий 2018 року.

Враховуючи вищезазначене Товариство просить надати роз'яснення щодо порядку виправлення помилок у Розрахунку.

Форма Розрахунку затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. №21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за №159/28289 (далі — Наказ №21), зі змінами.

Чинною на сьогодні редакцією Наказу №21 не передбачено окремої форми податкової звітності для виправлення самостійно виявлених отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, помилок у Розрахунку.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах отримувач послуг, не зареєстрований як платник ПДВ, виявить помилку у Розрахунку, він має право її виправити шляхом подання до контролюючого органу Розрахунку з уточненими показниками (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу), в якому необхідно відобразити суму різниці між раніше задекларованими помилковими показниками та правильними (дійсними) показниками.

Водночас інформуємо, що ДПС розроблено проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та визнання таким, що втратив чинність, наказу Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2011 року №167» (далі — проект наказу), який передбачає самостійне виправлення помилок у формі Розрахунку шляхом подання отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, до контролюючого органу Розрахунку із заповненим спеціальним полем для відміток про тип документа «Уточнюючий».

Ознайомитись з редакцією проекту наказу можна на офіційному порталі ДПС.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру