• Посилання скопійовано

Коментар

До індивідуальної податкової консультації Головного управління ДФС у Рівненській області від 06.09.2019 р. №33/IПК/17-00-13-02-04

Якщо ви ФОП-«єдинник» і надаєте медичні послуги, будьте уважні! Зараз отримання оплати за послуги в сфері охорони здоров'я застосування РРО не вимагає. Але якщо до оплати, яку ви отримуєте від покупця готівкою або карткою, входитиме вартість ліків чи медвиробів, таку розрахункову операцію обов'язково слід провести через РРО. А якщо ви не бажаєте цього робити, доведеться щось придумувати. Наприклад, перш ніж проводити медичні процедури, спрямовувати клієнта в аптеку за потрібними медтоварами. Або переходити на безготівкові розрахунки, які не потребують застосування РРО. Але ще раз наголошуємо: розрахунки платіжними картками є операцією, яка проводиться за допомогою РРО.

I ще одне: не застосовувати РРО при отриманні оплати виключно за медичні послуги фізособа-«єдинник» може тільки до тих пір, поки його річний дохід не перевищить 1 млн грн.

Звертаємо увагу, що завдяки новоприйнятому Закону №129-IX з 19.04.2020 р. наведене вище стане неактуальним.

Адже серед визначених цим Законом видів діяльності, під час здійснення яких ФОПи-«єдинники» повинні мати РРО, є й реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення, та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.

Тож з 01.10.2020 р. вже не матиме значення, реалізуєте ви разом із послугами медтовари чи ні, і який у вас річний оборот. Якщо за медпослуги вам платять готівкою чи платіжною карткою, ви повинні будете проводити такі розрахунки через РРО (апаратний чи програмний) (докладніше див. «ДК» №44/2019).

Що буде за незастосування РРО? Нині у разі встановлення протягом календарного року під час перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

— за вчинене вперше — 1 гривня;

— за кожне наступне вчинене порушення — 100% вартості проданих із порушеннями товарів (послуг).

Але з 19.04.2020 р. у зв'язку зі змінами, внесеними до Закону про РРО Законом №128-IX, штрафи зміняться і становитимуть:

— до 01.10.2020 р. — 10% вартості проданих із порушеннями товарів (робіт, послуг) — за порушення, вчинене вперше, 50% — за кожне наступне вчинене порушення;

— з 01.10.2020 р. і далі — 100% вартості проданих із порушеннями товарів за перше порушення і 150% — за кожне наступне.

Ганна РУСАНОВА, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру