• Посилання скопійовано

Про надання відповіді

Лист Міністерства соціальної політики України від 11.09.2019 р. №58/0/23-19

Про надання відповіді

Суттєво. Для переведення працівника на інше підприємство потрібні згода працівника та погодження між власниками. Звільнення працівника за п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП не є звільненням з ініціативи роботодавця.

! Працедавцям

Юридичним департаментом Міністерства розглянуто Ваше звернення від 23.08.2019 р. №11833 та в межах компетенції повідомляється.

Частиною третьою статті 40 Кодексу законів про працю (далі — КЗпП) встановлено, що не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці.

У разі згоди власника або уповноваженого ним органу установи, на якому працює працівник, на припинення з останнім трудового договору за пунктом 5 частини першої статті 36 КЗпП на підставі переведення працівнику необхідно подати відповідну заяву з проханням звільнити його з роботи. Прийняття на іншу роботу здійснюється теж на підставі відповідної заяви працівника з проханням прийняти на роботу в порядку переведення.

Отже, для переведення працівника на інше підприємство, установу потрібні згода працівника та погодження між власниками відповідних підприємств або уповноважених ними органів.

Звільнення працівника за пунктом 5 частини першої статті 36 КЗпП не є звільненням за ініціативою роботодавця.

Звертаємо увагу на те, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони мають інформаційний, рекомендаційний та необов'язковий характер.

Директор Юридичного департаменту О. ТУЛІНА

До змісту номеру