• Посилання скопійовано

Щодо застосування РРО при здійсненні стоматологічної практики фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку

Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 25.09.2019 р. №359/6/99-00-04-07-03-15/IПК

Щодо застосування РРО при здійсненні стоматологічної практики фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку

Суттєво. Якщо ФОПи — платники ЄП надають стоматологічні послуги та при цьому здійснюють реалізацію лікарських засобів і виробів медичного призначення, то вони зобов'язані застосовувати РРО незалежно від обсягу доходу.

! ФОПам-медикам — платникам ЄП

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), розглянула Ваш запит про надання індивідуальної податкової консультації щодо застосування РРО при здійсненні стоматологічної практики фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зі змінами та доповненнями (далі — Закон №265), суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі — РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Пунктом 296.10 ст. 296 ПКУ встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

— першої групи;

— другої — четвертої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ст. 296 ПКУ не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Разом з тим п. 6 ст. 9 Закону №265 встановлено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються під час продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які належать відповідно до ПКУ до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Враховуючи зазначене, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку при наданні стоматологічних послуг не застосовують РРО, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для таких платників єдиного податку є обов'язковим.

Водночас, якщо фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку надають стоматологічні послуги та при цьому здійснюють реалізацію лікарських засобів і виробів медичного призначення, то незалежно від обсягу доходу такі платники зобов'язані проводити розрахунки через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документа.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру