Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 25.07.2019 р. №3481/6/99-99-14-05-01-15/IПК
Щодо надання податкової консультації [щодо відповідальності за недрукування або нестворення в електронній формі на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольної стрічки і забезпечення її зберігання протягом трьох років]
Суттєво. ДФСУ нагадала, що СГ зобов'язані друкувати або створювати в електронній формі на РРО (крім торгових автоматів) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
! СГ, які застосовують РРО
Державна фіскальна служба України розглянула звернення ТОВ щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) повідомляє.
Щодо відповідальності за недрукування або нестворення в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (далі — РРО) (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольної стрічки і забезпечення її зберігання протягом трьох років.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон №265), дія якого поширюється на всіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.
Статтею 2 Закону №265 визначено, що контрольна стрічка — це копії розрахункових документів, послідовно сформованих реєстратором розрахункових операцій, що надруковані або створені в електронній формі таким реєстратором, а також копії фіскальних звітних чеків у разі створення контрольної стрічки в електронній формі.
Пунктом 10 ст. 3 Закону №265 передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Враховуючи зазначене, суб'єкти господарювання зобов'язані друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг) залежно від моделі РРО, яка використовується підприємством, контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
У разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на РРО, відповідно до п. 3 ст. 17 Закону №265 застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.