Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.11.2018 р. №4853/Г/99-99-13-01-02-14/IПК
Щодо віднесення до складу витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування витрат із виготовлення ємкостей (виробничої тари) для зберігання та складування сировини
Суттєво. Витрати, пов'язані з виготовленням тари та тарних матеріалів, що використовуються платником у госпдіяльності, належать до витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, за умови їх документального підтвердження.
! ФОПам на загальній системі оподаткування
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), розглянула Ваше звернення з питань віднесення до складу витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування витрат із виготовлення ємкостей (виробничої тари) для зберігання та складування сировини і повідомляє таке.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців визначено ст. 177 ПКУ.
Згідно з п. 177.2 ст. 177 ПКУ об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи — підприємця.
Перелік витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем, установлено п. 177.4 ст. 177 ПКУ.
До зазначених витрат, зокрема, належать:
витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 п. 177.4 ст. 177 ПКУ).
Враховуючи вищенаведене, до складу витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, за умови їх документального підтвердження належать витрати, пов'язані з виготовленням тари та тарних матеріалів, що використовуються платником в господарській діяльності.
Зауважуємо, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів, які стосуються порушеного питання, отже, ДФС України надає податкову консультацію виходячи із загальних вимог чинного законодавства.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.