• Посилання скопійовано

Щодо окремих питань складання податкової накладної

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 01.06.2018 р. №2403/6/99-99-15-03-02-15/IПК

Щодо окремих питань складання податкової накладної

Суттєво. Алгоритм контролю реєстрації в ЄРПН ПН/РК не дає можливості зареєструвати ПН, у яких IПН платника ПДВ не внесено до реєстру платників ПДВ, а наявність чи відсутність нулів перед IПН не впливає на реєстрацію ПН.

! Платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо окремих питань складання податкової накладної та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити, зокрема податковий номер платника податку (продавця та покупця).

Відповідно до пункту 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307, зі змінами і доповненнями, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за №137/28267, реквізити заголовної частини податкової накладної, які містять цифрові значення (дата складання, порядковий номер, номер філії (структурного підрозділу)), не повинні містити жодних інших знаків та символів.

Заповнення рядка «Iндивідуальний податковий номер» (далі — IПН) отримувача (покупця) в податковій накладній здійснюється залежно від статусу отримувача (покупця), зокрема юридична особа, фізична особа — підприємець, неплатник ПДВ.

Згідно з пунктом 1.6 розділу I Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 р. №1130, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 р. за №1456/26233 (зі змінами і доповненнями), IПН для фізичних осіб становить 10-значний реєстраційний номер облікової картки платника податків. У юридичних осіб IПН є 12-розрядний.

Для формування податкових накладних в електронному вигляді платник податків самостійно обирає будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл у форматі, затвердженому Наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 р. №729 «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб'єктів господарювання», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.02.2014 р. за №243/25020.

При цьому пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, зі змінами та доповненнями (далі — Порядок №1246), передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема наявності помилок щодо заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 Порядку №1246, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (пункт 13 Порядку №1246).

Протягом операційного дня платнику податку надсилається квитанція в електронній формі, яка є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Отже, алгоритм контролю реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних не дає можливості реєстрації податкових накладних, у яких IПН платника ПДВ не внесено до реєстру платників ПДВ, а наявність чи відсутність у податковій накладній нулів перед IПН не впливає на її реєстрацію в ЄРПН.

Разом з цим при отриманні квитанції про неприйняття реєстрації податкової накладної в ЄРПН платник податку — продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну.

Згідно зі статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру