Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 23.04.2018 р. №1830/6/99-99-15-02-02-15/IПК
Щодо відображення в документації з трансфертного ціноутворення інформації з передачі нематеріальних активів
Суттєво. Відомості про участь платника податків у передачі НМА у звітному або попередньому році є частиною будь-якої документації з трансфертного ціноутворення, яку складає (готує) платник податків.
! Суб'єктам контрольованих операцій
Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо відображення в документації з трансфертного ціноутворення інформації з передачі нематеріальних активів та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Відповідно до пп. 39.4.3 п. 39.4 ст. 39 Кодексу платники податків, що здійснюють контрольовані операції, повинні складати та зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період.
З урахуванням вимог пп. «ґ» пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу документація з трансфертного ціноутворення повинна містити відомості про участь платника податків у реструктуризації бізнесу або передачі нематеріальних активів (далі — НМА) у звітному або попередньому році з поясненням аспектів цих операцій, що вплинули або впливають на діяльність платника податків.
Тобто інформація, яка має бути зазначена платником податків у документації з трансфертного ціноутворення відповідно до пп. «ґ» пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу, не обмежується випадками, коли передача НМА відбувалася під час здійснення контрольованої операції, щодо якої готується відповідна документація.
Відомості про участь платника податків у передачі НМА у звітному або попередньому році з поясненням аспектів цих операцій, що вплинули або впливають на діяльність платника податків, є частиною будь-якої документації з трансфертного ціноутворення, яку складає (готує) платник податків.
Якщо платник у звітному та/або у попередньому році брав участь у передачі НМА, у документації з трансфертного ціноутворення, з урахуванням рекомендацій, викладених у розділі VI «Особливі міркування щодо нематеріальних активів» Настанов Організації економічного співробітництва та розвитку щодо трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній та податкових служб, доцільно зазначити таку інформацію щодо НМА, які було передано:
опис та характеристики НМА (зокрема, екслюзивність, ступінь і тривалість правового захисту, географічна сфера застосування, термін корисного використання, господарський процес, в якому використовується НМА, стадія розробки тощо);
відомості про юридичного власника НМА;
відомості щодо особи-контрагента, яка брала участь у переданні НМА;
договірні умови, що стосуються передання НМА;
розмір та форма виплаченої компенсації за передання НМА;
економічні наслідки для платника податків від участі у переданні НМА та їх вплив на результати його економічної діяльності у звітному та/або попередньому році.
Обсяг, зміст та деталізація відомостей щодо передачі НМА, які зазначаються платником податків у документації з трансфертного ціноутворення відповідно до пп. «ґ» пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу, залежать від фактів та обставин конкретного випадку передачі НМА.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.