Лист Міністерства соціальної політики України від 22.03.2018 р. №457/0/101-18/284
Про розрахунок норми тривалості роботи при тижневій нормі 36 годин
Суттєво. Якщо при шестиденному робочому тижні тижнева норма робочого часу працівника становить 36 годин, тривалість його щоденної роботи слід розподілити так: з понеділка до п'ятниці — 6 годин, у суботу — 5 годин.
! Працедавцям і працівникам
У Департаменті заробітної плати та умов праці розглянуто лист і в межах компетенції повідомляється.
Відповідно до частини другої статті 52 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) на тих підприємствах, в установах, організаціях, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п'ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 годин при тижневій нормі 24 години.
Тобто вищенаведеною нормою статті 52 КЗпП забороняється лише перевищення зазначеної тривалості роботи.
При цьому частиною другою статті 53 КЗпП визначено, що напередодні вихідних днів тривалість роботи не може перевищувати 5 годин1.
1 Положення ч. 2 ст. 53 КЗпП стосується лише роботи при шестиденному робочому тижні. — Прим. ред.
Таким чином, оскільки тривалість роботи напередодні вихідного дня при шестиденному робочому тижні становитиме 5 годин, а в статті 52 КЗпП забороняється перевищення 6 годин роботи, в наведених нормах не вбачається суперечностей.
Отже, якщо тижнева норма робочого часу працівника становить 36 годин на тиждень, тривалість його щоденної роботи протягом тижня треба розподілити таким чином: з понеділка по п'ятницю — 6 годин, у суботу — 5 годин.
Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони мають інформаційний та рекомендаційний характер.
Директор Департаменту О. ТОВСТЕНКО