• Посилання скопійовано

Щодо строку давності для застосування фінансових санкцій за порушення трудового законодавства

Лист Міністерства соціальної політики України від 05.01.2018 р. №8/0/22-18/134

Щодо строку давності для застосування фінансових санкцій за порушення трудового законодавства

Суттєво. Штрафи за порушення трудового законодавства є фінансовими санкціями, до них застосовуються загальні строки давності — 1095 днів, або три роки.

! Працедавцям

Законом України від 28.12.2014 р. №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі — Закон) унесено зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) (зміни набрали чинності 01.01.2015 р.).

Зазначеними змінами регламентовано, зокрема, відповідальність роботодавця у вигляді штрафу за порушення трудового законодавства. Зазначені штрафи є фінансовими санкціями і не належать до адміністративно-господарських санкцій, визначених главою 27 Господарського кодексу України.

Разом з тим строків давності при застосуванні фінансових санкцій статтею 265 КЗпП не визначено. Отже, у цьому випадку застосовуються загальні строки давності.

Так, статтею 114 Податкового кодексу України визначено строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), відповідно до якої граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань (1095 днів, або три роки).

Зазначені фінансові санкції застосовуються до роботодавців, дії яких порушують вимоги трудового законодавства станом на день набрання чинності Законом.

Звертаємо увагу на те, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони мають інформаційний, рекомендаційний та необов'язковий характер.

Директор Юридичного департаменту О. ТУЛІНА

До змісту номеру