Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 29.06.2017 р. №886/6/99-99-12-03-01-15/IПК
Про сплату податкових зобов'язань за уточнюючими розрахунками
Суттєво. З 1 січня 2017 року розрахунки з бюджетом за уточнюючими розрахунками здійснюються з рахунків, відкритих у системі електронного адміністрування ПДВ, крім розрахунків, зазначених у п. 87.1 ПКУ.
! Платникам ПДВ
Державна фіскальна служба України розглянула запит платника щодо сплати податкових зобов'язань за уточнюючими розрахунками та відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) надає індивідуальну податкову консультацію.
Платник запитує про механізм розрахунку з бюджетом за уточнюючими розрахунками з податку на додану вартість.
Законом України від 21 грудня 2017 року №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до ст. 200-1 Кодексу, замінивши абзац сьомий трьома абзацами такого змісту:
«Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, має право надсилати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:
реєстри — для перерахування податку до бюджету в разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій;
коригуючі реєстри — для уточнення інформації, зазначеної у раніше надісланих реєстрах».
Отже, починаючи з 1 січня 2017 року розрахунки з бюджетом за уточнюючими розрахунками здійснюються з рахунків, відкритих у системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА), крім розрахунків, зазначених у п. 87.1 ст. 87 Кодексу.
Щодо питання застосування штрафних санкцій за несвоєчасне зарахування податкового зобов'язання за уточнюючими розрахунками з ПДВ до бюджету повідомляємо, що абзацом першим п. 40 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу визначено, що штрафні санкції та пеня, передбачені цим Кодексом, за порушення строків, установлених цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість, не застосовуються за умови наявності у такі строки коштів на рахунках платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у сумах, достатніх для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість до бюджету.