Лист Головного управління ДФС у Рівненській області від 14.10.2014 р. №151/10/17-00-17-02-09
Щодо об'єктів оподаткування військовим збором (витяг)
Суттєво. На думку податківців, Інструкція №5 не може застосовуватися для визначення об'єкта оподаткування військовим збором.
! Податковим агентам з ПДФО
<...>
Відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі — Кодекс) об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграш у державну та недержавну і грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Інструкція зі статистики заробітної плати, яка затверджена наказом Державного комітету статистики від 13.01.2004 р. №5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. за №114/8713, містить основні методологічні положення щодо визначення показників оплати праці у формах державних статистичних спостережень з метою одержання об'єктивної статистичної інформації про розміри та структуру заробітної плати найманих працівників (п. 1.1).
Інструкція не застосовується для визначення складових фонду оплати праці як бази (об'єкта) для нарахування внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Дія Інструкції поширюється на всіх юридичних осіб, їхні філії, відділення, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи.
У Податковому кодексі серед об'єктів оподаткування військовим збором фонд оплати праці не згадується. Норми Інструкції №5 можуть бути застосовані у разі внесення змін до Податкового кодексу.
<...>