Лист Міністерства соціальної політики України від 01.03.2013 р. №2365/0/14-13/10
Щодо індексації заробітної плати сумісників (витяг)
Суттєво. Якщо відбувається підвищення грошових доходів, у тому числі за рахунок роботи за сумісництвом, на суму більшу, ніж сума індексації, то місяць такого підвищення слід вважати базовим при проведенні індексації.
! Роботодавцям
Міністерство соціальної політики України розглянуло запит Державної фінансової інспекції України щодо індексації заробітної плати і повідомляє.
Пунктом 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. №1078 (зі змінами), визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами), доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.
Відповідно до пункту 5 Порядку місяць, у якому відбулося підвищення грошових доходів населення, в тому числі за рахунок виплат, передбачених п. 2 Порядку, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексуються, якщо сума підвищення доходу перевищує суму індексації. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
Стосовно врахування роботи за сумісництвом при визначенні базового місяця для проведення індексації, то, керуючись нормою пункту 5 Порядку, якщо відбувається підвищення грошового доходу без перегляду їх мінімального розміру, місяць підвищення вважається базовим.
Отже, якщо відбувається підвищення грошових доходів, у тому числі за рахунок роботи за сумісництвом (зокрема у випадку, зазначеному у листі), на суму більшу, ніж сума індексації, то місяць такого підвищення слід вважати базовим при проведенні індексації.
Заступник міністра — керівник апарату В. КОЛОМIЄЦЬ