Лист Національного банку України від 22.04.2013 р. №11-117/1363/4874
Щодо оформлення видаткового касового ордера підприємством
Суттєво. У видатковому касовому ордері, що оформляється на загальну суму готівки за видатковими відомостями, реквізит «Одержав» не заповнюється, у цьому випадку може не заповнюватися і реквізит «Підпис одержувача».
! СГД, які працюють з готівкою
Національний банк України розглянув лист <...> стосовно надання роз'яснення з питань оформлення видаткового касового ордера підприємством і повідомляє таке.
Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі — Положення), затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. №637 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 р. за №40/10320, визначає порядок ведення касових операцій юридичними особами (крім банків) незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, а також форми касових документів, що застосовуються ними. Типові форми касових документів наведені у додатках до Положення.
У реквізиті «Видати» видаткового касового ордера (додаток 3 до Положення) зазначаються прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, яка отримує кошти. У разі, якщо видатковий касовий ордер оформляється на загальну суму коштів, що видаються, наприклад — по відомості на виплату грошей працівникам підприємства (додаток 1 до Положення), то у вказаному реквізиті зазначається відповідний підрозділ підприємства, що отримує кошти.
Якщо ж підприємство здійснює виплати з оформленням видаткової відомості, то відповідно до абзацу другого пункту 3.8 Положення на титульній сторінці видаткової відомості робиться дозвільний напис про видачу готівки за підписами керівника і головного бухгалтера або осіб, уповноважених керівником, із зазначенням строків видачі готівки і суми (гривень — словами, копійок — цифрами).
При цьому слід зазначити, що згідно з вимогами останнього абзацу пункту 3.10 глави 3 Положення у касових ордерах, що оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (у тому числі видача готівки за видатковими відомостями), реквізит «Одержав» (у видатковому касовому ордері), в якому зазначається сума готівки, не заповнюється.
У цьому випадку може не заповнюватися і реквізит «Підпис одержувача», оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.
Iнші реквізити видаткового касового ордера, а саме дата; найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача, мають заповнюватися відповідно до вимог Положення.
Заступник голови Національного банку України В. РИЧАКIВСЬКА