• Посилання скопійовано

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичною особою — підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування та одночасно є найманим працівником на підприємстві (витяг)

Лист ПФУ від 22.03.2013 р. №3774/К-2

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичною особою — підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування та одночасно є найманим працівником на підприємстві (витяг)

Суттєво. Фізособи — платники ЄП зобов'язані сплачувати ЄСВ і під час відпустки та за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше к. д.

! ФОП на ЄП, які одночасно є найманими працівниками, та їхнім роботодавцям

<...> Працівники — громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон) є застрахованими особами, а підприємства, установи та організації, враховуючи положення абзацу другого пункту 1 частини першої та частину третю статті 4 Закону, — страхувальниками та платниками єдиного внеску, на яких покладено обов'язок щодо нарахування та сплати єдиного внеску за найманих працівників.

Поряд з цим фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, відповідно до підпункту 4 частини першої статті 4 Закону визначені платниками єдиного внеску та згідно з підпунктом 3 частини першої статті 7 і частиною одинадцятою статті 8 Закону нараховують єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка на суми, самостійно визначені, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, фізична особа — підприємець, яка одночасно є найманим працівником на підприємстві, в установі або організації, сплачує єдиний внесок на загальних підставах.

Законом не передбачено звільнення фізичних осіб — підприємців, які одночасно є найманими працівниками, від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Оскільки фізичні особи — платники єдиного податку у період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно, мають обов'язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зазначений період.

Директор департаменту надходження доходів В. ЛИТВИНЕНКО

До змісту номеру