• Посилання скопійовано

Суть справи

Зміни для страховиків
Законом №5412 внесено зміни до ПКУ, які стосуються, зокрема, оподаткування страхової діяльності. Наскільки вони є суттєвими нововведеннями і на що тут слід орієнтуватися, поговоримо далі у статті.

Премія за рік, або «13-та зарплата»
Наближається кінець фінансового звітного року, і керівники деяких підприємств приймають рішення про виплату працівникам винагороди за підсумками роботи за рік — так званої 13-ї зарплати. А бухгалтерам тим часом треба знати, який порядок її розрахунку, якими нормативно-правовими документами користуватися при оформленні та нарахуванні та яким чином провести таку винагороду в бухгалтерському та податковому обліку підприємства.

Новорічні подарунки клієнтам та бізнес-партнерам
Новий рік не за горами. Тож багато хто готує подарунки — не тільки своїм близьким та рідним, а й клієнтам та бізнес-партнерам. Найчастіше вручають сувеніри з символікою підприємства (ручки, горнятка, ялинкові прикраси, календарі на наступний рік тощо), а інколи — і новорічні фруктово-цукеркові набори. Розповімо, як такі дарунки провести у бухгалтерському та податковому обліку.

Корпоративна вечірка до Нового року
Кінець року — це підбиття підсумків та результатів роботи. I якщо ці результати та підсумки позитивні, то чому б не відсвяткувати таку подію? Нерідко керівництво підприємства вирішує відсвяткувати закінчення року бенкетом. Та як такі витрати відобразити в обліку, чи можна їх віднести до податкових витрат, а вхідний ПДВ — до податкового кредиту? Спробуємо дати відповідь.

Відступлення права вимоги: що з ПДВ?
Підприємство «А» перерахувало кошти підприємству «Б» (боржник) у вигляді авансу за товар та отримало від нього податкову накладну. Підприємство «А» (перший кредитор) за договором уступки права вимоги поступилося своєю дебіторською заборгованістю (за номінальною вартістю) підприємству «С» (новий кредитор). Чи буде підприємство «С» (новий кредитор) мати право на податковий кредит з ПДВ, і якщо так, то в який момент і хто зобов'язаний виписати йому податкову накладну: перший кредитор чи боржник?

Подарунки працівникам на Новий рік
Деякі керівники підприємств з нагоди новорічно-різдвяних свят та вдалого року вирішують вручати власним працівникам подарунки від підприємства (куповані товари або власну продукцію). Звісно, це тішить звичайних працівників, та от бухгалтерам це додаткова морока. Постараємося їм допомогти.

Ялинкові прикраси — до витрат! Чи ні?
Наша компанія вирішила прикрасити хол свого торговельного залу. Зокрема, за вказівкою керівника придбано дві штучні ялинки та ялинкові прикраси для їх оформлення. Як відобразити такі операції у бухобліку? Чи маємо ми право на податкові витрати за такими затратами?

Річний перерахунок щодо ПДФО
Обов'язковість проведення працедавцями річного перерахунку доходів своїх працівників у вигляді зарплати, а також сум податкових соціальних пільг, що застосовуються до неї (далі — ПСП), у зв'язку з обкладенням ПДФО встановлено пп. 169.4.2 ПКУ. Як правильно зробити такий перерахунок, розглянемо у статті далі.

Подарунки дітям школи-інтернату: податковий облік
Наше підприємство вирішило подарувати дітям школи-інтернату подарунки на Новий рік. Як краще оформити таку передачу, щоб мінімізувати податкові наслідки? Чи можна спочатку передати подарунки неприбутковій організації, яка опікується цим інтернатом, а вже вона роздасть їх дітям?

До змісту номеру