• Посилання скопійовано

Щодо застосування норм Податкового кодексу України при здійсненні реорганізації підприємств та створенні державного підприємства

Лист ДПАУ від 22.02.2011 р. №4956/7/16-15/7-26

Щодо застосування норм Податкового кодексу України при здійсненні реорганізації підприємств та створенні державного підприємства

Суттєво. Платниками податку, які здійснюють передачу цілісних майнових комплексів до статутного фонду новоутвореного підприємства, податкові зобов'язання з ПДВ не нараховуються, податковий кредит з ПДВ не коригується.

! Платникам ПДВ

Державна податкова адміністрація України розглянула запит <...> щодо застосування норм Податкового кодексу України при здійсненні реорганізації підприємств та створення державного підприємства <...> і повідомляє.

Як визначено пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010 р. №764, статутний капітал Державного підприємства <...> формується шляхом передачі до нього цілісних майнових комплексів дочірніх підприємств <...>, що ліквідуються, з подальшим утворенням на їх базі відокремлених підрозділів підприємства.

Відповідно до пункту 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 розділу V Податкового кодексу України (далі — Кодекс) операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування.

При цьому згідно з пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.6 статті 199 розділу V Кодексу на випадки проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу, не поширюється ні визнання продажу за звичайними цінами товарів/послуг, що фактично використовуються в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до цього розділу, ні перерахунок сум податкового кредиту у зв'язку зі зміною частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях.

Таким чином, платниками податку, які здійснюють передачу цілісних майнових комплексів до статутного фонду новоутвореного підприємства, податкові зобов'язання не нараховуються, податковий кредит не коригується. Податкові накладні на операції з такої передачі не виписуються, оскільки операція не є об'єктом оподаткування, а відображаються в Реєстрі виданих податкових накладних на підставі документів бухгалтерського обліку з позначкою «БО». Підприємство, яке отримує в статутний фонд цілісні майнові комплекси дочірніх підприємств <...>, податковий кредит за отриманими об'єктами також не формує.

Заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПА України,
заступник голови ДПА України О. ЛЮБЧЕНКО

До змісту номеру