Форма довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри затверджена наказом Мінфіну від 27.11.2018 №944.
Ця форма передбачає механізм виправлення помилок через подання коригуючої довідки. Згідно з пп. 5 розділу ІІ Формату даних №944, коригуючі довідки формуються і надсилаються протягом трьох календарних днів з дати виявлення помилки (помилок) у наданій у довідках інформації.
Інформацію щодо витратомірів, установлених на акцизному складі пального на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу, наводять у таблиці 2 довідки, у графах 09.1 — 09.8. Зокрема, у графі 09.4 зазначають серійний (ідентифікаційний) номер витратоміра. Якщо тут припустилися помилки, її треба виправити через подання коригуючої довідки.
Як зазначено у примітці 5 до довідки, колонка 09.8 обов’язкова для заповнення під час складання основної та коригуючої довідок.
Тип дії: «1» — включення використовується під час заповнення основної та коригуючої довідок; тип дії: «2» — вилучення використовується під час заповнення коригуючої довідки.
Коригування може бути трьох видів:
— вид 1 — вилучення вже наданої інформації: у вибраній таблиці зазначають дані рядка (в тому числі номер рядка), наведені в основній довідці з урахуванням усіх наданих коригувань, проставляють тип дії «2»;
— вид 2 — додавання нової інформації: у вибраній таблиці зазначають новий номер рядка, заповнюють усі поля цього рядка, проставляють тип дії «1»;
— вид 3 — зміна раніше наданої інформації: спочатку коригують вид 1, потім — вид 2.
У цьому разі буде коригування виду 3:
— вилучають неправильний рядок із помилковим серійним номером: для цього у рядку таблиці 2 повторюють раніше надану помилкову інформацію, у колонці 09.8 зазначають тип дії «2» — вилучення рядка;
— додають новий правильний рядок із типом дії «1» у колонці 09.8 — включення.
Штрафи за помилки у довідці розпорядника акцизного складу
Позаяк помилка у серійному номері витратоміра, податківці можуть стверджувати, що витратомір із правильним номером не був зареєстрований, адже про нього немає інформації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників. І це відбувалося у період з початку роботи до виправлення помилки.
За відсутність реєстрації витратоміра передбачено штраф у розмірі 20 000 грн за кожний незареєстрований витратомір (пп. 128-1.1 ПКУ).
Позиція ДПСУ наразі невідома:
— або податківці визначатимуть факт відсутності реєстрації витратоміра на момент перевірки. Після виправлення помилки це порушення буде усунуте і на момент перевірки такого факту не буде, а отже, і підстави для штрафу;
— або вони зафіксують період, протягом якого помилка не була виправлена, і за цей період застосують штраф.
Для впевненості рекомендуємо отримати ІПК.