• Посилання скопійовано

Яке значення відображається в рядку 28 «Контрольне число, сформоване в режимі офлайн» фіскального касового чека в ПРРО?

Роз’яснення Головного управління ДПС у Харківській області від 28.10.2022 р.

Суттєво. У рядку 28 фіскального касового чека ПРРО відображається значення контрольного числа, що обчислюється автоматично самим ПРРО відповідно до механізму, визначеного в Описі АРІ фіскального сервера, та має вигляд хексрядка.

!  СГ, які застосовують ПРРО

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що форма та зміст розрахункового документа затверджені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 зі змінами та доповненнями (далі — Положення №13).

Так, п. 1 розд. II Положення №13 встановлено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) — розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) реєстратором розрахункових операцій (далі — РРО) або програмним реєстратором розрахункових операцій (далі — ПРРО) при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою №ФКЧ-1, наведений у додатку 1 до Положення №13 (далі — ф. №ФКЧ-1), має містити обов’язкові реквізити згідно з визначеним п. 2 розд. ІІ Положення №13 переліком, у тому числі «Контрольне число, сформоване в режимі офлайн» (рядок 28).

Згідно з приміткою 9 інформації до додатка 1 до Положення №13 контрольне число формується за допомогою одностороннього алгоритму хешування даних. В один період часу для всіх ПРРО застосовується одна хеш-функція, визначена центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, інформація про яку оприлюднюється в Електронному кабінеті.

Отже, в рядку 28 фіскального касового чека за ф. №ФКЧ-1 «Контрольне число, сформоване в режимі офлайн» відображається значення контрольного числа, що обчислюється автоматично самим ПРРО відповідно до механізму, визначеного в Описі АРІ фіскального сервера, та має вигляд хексрядка.

До змісту номеру