• Посилання скопійовано

Дії роботодавця при запровадженні воєнного стану

Що робити із заборгованістю з виплати заробітної плати? Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити заробітну плату або можна нарахувати, але не можна виплатити?

Заробітна плата має виплачуватися не менше ніж двічі на місяць. Це норма. Але нині маємо справу з форс-мажорними обставинами. Якщо виплата здійснюється через установи банків, — то об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати набагато менше, ніж у разі виплати заробітної плати у касі підприємства.

Що стосується відповідальності за порушення строків виплати, то вирішальною є наявність складу правопорушення з боку роботодавця. Якщо не було об’єктивної можливості виплатити заробітну плату, — це є підставою для звільнення від відповідальності, але не скасовує обов’язку виплати працівникам зарплату у повному обсязі за першої можливості. У разі виявлення порушення під час заходу контролю вноситься припис про усунення порушень, заходи притягнення до відповідальності застосовуються у разі невиконання припису.

Управління Держпраці у Черкаській області

До змісту номеру