• Посилання скопійовано

Щодо коригування обсягу пального в кілограмах, помилково зазначеного в акцизній накладній

Iндивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 15.01.2020 р. №101/6/99-00-04-02-05-06/IПК

Щодо коригування обсягу пального в кілограмах, помилково зазначеного в акцизній накладній

Суттєво. У ЄРАН неможливо зареєструвати документ (у т. ч. РК до АН), в якому обсяг пального в літрах, приведених до температури 15° С, не відповідає даним щодо обсягу пального в кілограмах.

! Платникам акцизного податку з реалізації пального

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо коригування обсягу пального в кілограмах, помилково зазначеного в акцизній накладній.

У зверненні Товариство зазначає, що в акцизній накладній, складеній на операцію з власного споживання пального та зареєстрованій в Єдиному реєстрі акцизних накладних 19.08.2019 р., вказано обсяг пального в літрах, приведених до температури 15° С (364,76 л), та помилковий обсяг пального в кілограмах (68,83 кг). Тобто щільність пального згідно з даними, вказаними в акцизній накладній, становила 0,188 (68,83 кг / 364,76 л = 0,188).

Питання. Яким чином можна відкоригувати акцизну накладну, а саме повністю зняти обсяги пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15° С?

Згідно з п. 232.1 ст. 232 Кодексу одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15° С. Відповідно в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового облік обсягів пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, на які платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних також ведеться в літрах, приведених до температури 15° С.

Відповідно до п. 4 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 р. №262 (далі — Наказ №262), приведення літражу пального до температури 15° С здійснюється згідно з чинною нормативно-технічною документацією.

Формою розрахунку коригування акцизної накладної форми «П», яка також затверджена Наказом №262, передбачено внесення даних щодо обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15° С, до відповідних граф табличної частини вказаного документа. Зазначені в розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» дані щодо обсягу пального в літрах, приведених до температури 15° С, повинні відповідати даним щодо обсягу пального в кілограмах (з урахуванням щільності пального).

У випадку невідповідності зазначених в розрахунку коригування акцизної накладної форми «П» даних щодо обсягу пального в літрах, приведених до температури 15° С, даним щодо обсягу пального в кілограмах такий документ не приймається та не реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Отже, можливість зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних документ (зокрема, але не виключно, розрахунок коригування акцизної накладної), в якому обсяг пального в літрах, приведених до температури 15° С, розрахований згідно з чинною нормативно-правовою документацією, не відповідає даним щодо обсягу пального в кілограмах, відсутня.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру