• Посилання скопійовано

Щодо включення до податкового кредиту та до декларації з ПДВ суми ПДВ, сплаченої при ввезенні продукції у митному режимі реімпорту товарів

Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 15.08.2019 р. №3819/6/99-99-15-03-02-15/IПК

Щодо включення до податкового кредиту та до декларації з ПДВ суми ПДВ, сплаченої при ввезенні продукції у митному режимі реімпорту товарів

Суттєво. Якщо вартість товарів, які були повернуті нерезидентом та розмитнені платником у режимі імпорту, включається до вартості продажу товарів, які використовуються в оподатковуваних операціях, ПЗ з ПДВ не нараховуються.

! Iмпортерам

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо включення до податкового кредиту та до декларації з ПДВ суми ПДВ, сплаченої при ввезенні продукції у митному режимі реімпорту товарів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Відповідно до частини першої статті 77 Митного кодексу України (далі — МКУ) реімпорт — це митний режим, згідно з яким товари, які були вивезені або оформлені для вивезення за межі України, випускаються у вільний обіг на митній території України зі звільненням від сплати митних платежів, установлених законами України на імпорт цих товарів, і без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Операції із ввезення товарів у митному режимі реімпорту згідно з пунктом 206.3 статті 206 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ, крім операцій із ввезення відповідно до пункту 3 частини другої статті 78 МКУ, що оподатковуються ПДВ за ставкою, визначеною підпунктом 194.1.1 пункту 194.1 статті 194 Кодексу.

Пунктом 3 частини другої статті 78 МКУ передбачено, що у митний режим реімпорту можуть бути поміщені товари, які були поміщені у митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, якщо ці товари:

а) повертаються на митну територію України у строк, що не перевищує шести місяців з дати вивезення їх за межі цієї території у митному режимі експорту;

б) перебувають у такому самому стані, в якому вони оформлені у митний режим експорту, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якого були виявлені недоліки, що спричинили реімпорт товарів.

Згідно з пунктом 198.1 статті 198 Кодексу до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема з ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 Кодексу.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Отже, платник податків при ввезенні товарів на митну територію України відповідно до пункту 3 частини другої статті 78 МКУ у митному режимі реімпорту включає суму ПДВ, сплачену під час митного оформлення таких товарів, до складу податкового кредиту на підставі належним чином оформленої митної декларації.

Суми ПДВ, сплачені органам доходів і зборів при ввезенні товарів, необоротних активів на митну територію України, у т. ч. за операціями реімпорту, підлягають відповідному відображенню в рядку 11.1 податкової декларації з ПДВ за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. №21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за №159/28289, зі змінами і доповненнями.

При цьому пунктом 198.5 статті 198 Кодексу передбачено, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у терміни, встановлені Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, — у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 Кодексу).

Господарською діяльністю згідно з підпунктом 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Кодексу є діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу.

Таким чином, у разі якщо вартість товарів, які були повернуті нерезидентом та розмитнені платником у режимі імпорту, включається до вартості продажу товарів, які використовуються в оподатковуваних операціях, пов'язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари призначаються для використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності такого платника податку, а тому податкові зобов'язання з ПДВ під час здійснення операцій з реалізації на митній території України відповідно до пункту 185.1 статті 185 та пункту 198.5 статті 198 Кодексу не нараховуються.

При цьому повідомляємо, що згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

До змісту номеру