Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 14.05.2018 р. №2120/6/99-99-15-03-02-15/IПК
Про порядок включення до складу податкового кредиту суми від'ємного значення
Суттєво. ∑ Накл платника, реорганізованого шляхом приєднання, злиття, перетворення, сформована на момент держреєстрації припинення юрособи, використовується під час обрахунку суми ∑ Накл правонаступника такого платника податку.
! Платникам ПДВ у процесі реорганізації
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку включення до складу податкового кредиту суми від'ємного значення та перенесення при реорганізації платника податку до правонаступника суми реєстраційного ліміту і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Відповідно до пункту 90 Закону України від 21 грудня 2016 року №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» статтю 198 Кодексу доповнено підпунктом 198.7, згідно з яким сума від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання передавального акта відповідно до законодавства.
Таке перенесення здійснюється за умови підтвердження суми від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, який реорганізується, документальною перевіркою контролюючого органу.
Таким чином, перенесення суми від'ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, який реорганізується, до складу податкового кредиту правонаступника здійснюється у періоді, що настає після підписання передавального акта відповідно до законодавства, в якому підтверджено таке від'ємне значення документальною перевіркою.
Крім того, пункт 200-1.3 статті 200-1 Кодексу також доповнено абзацом, відповідно до якого ∑ Накл платника, реорганізованого шляхом приєднання, злиття, перетворення, сформована на момент державної реєстрації припинення юридичної особи, використовується під час обрахунку суми ∑ Накл правонаступника такого платника податку.
Зазначені зміни до Податкового кодексу набрали чинності з 01.01.2017 р.
При цьому заява платника податку, що є правонаступником платника податку, якого реорганізовано, подається ним у складі додатка 4 до податкової декларації з ПДВ, форма якої затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. №21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за №159/28289, лише після узгодження реєстраційної суми за результатами документальної перевірки контролюючим органом.