Iндивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 06.06.2017 р. №470/6/99-99-12-02-03-15/IПК
Про уточнення податкового зобов'язання з єдиного податку
Суттєво. У декларації з ЄП за звітний період, у якому відбулося повернення коштів, зазначається дохід наростаючим підсумком з урахуванням скоригованої суми доходу.
! Платникам єдиного податку
Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо уточнення податкового зобов'язання з єдиного податку.
Товариство поінформувало, що у III кварталі здійснило повернення частини коштів, які були отримані та оподатковані єдиним податком у I кварталі цього ж року, при цьому розмір повернених коштів виявився більшим, ніж дохід, отриманий у III кварталі. Товариство запитує, як відобразити у податковій декларації платника єдиного податку (юридичної особи) (далі — Декларація) повернення грошей, отриманих та оподаткованих у попередніх періодах.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.
Згідно з пп. 296.3 та 296.7 ст. 296 Кодексу, платники єдиного податку третьої групи — юридичні особи складають Декларацію наростаючим підсумком та подають до контролюючого органу у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
Форма податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. №578 зі змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 17.03.2017 р. №369, зареєстрованим в Мін'юсті 10.04.2017 р. за №478/30346, офіційно оприлюдненим 05.05.2017 р.
Об'єктом оподаткування для юридичної особи, яка сплачує єдиний податок, згідно з п. 2 п. 292.1 ст. 291 Кодексу, вважається будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
Для платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку) (п. 292.13 ст. 292, пп. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу), який здійснюється згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.
Разом з цим до суми доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (частина п'ята п. 292.11 ст. 292 Кодексу).
Товариство не повідомило причини повернення частини раніше отриманих коштів.
Право на відображення у Декларації суми податкового зобов'язання, розрахованого з доходу з урахуванням повернених коштів, Товариство має лише у разі повернення коштів у випадках, які відповідають умовам, визначеним частиною п'ятою п. 292.11 ст. 292 Кодексу.
У такому разі у Декларації за податковий (звітний) період, у якому відбулося повернення коштів, Товариство зазначає дохід наростаючим підсумком з урахуванням скоригованої суми доходу, отриманого у I кварталі, і, відповідно, визначає суму податкового зобов'язання, що підлягає сплаті за звітний період.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).