• Посилання скопійовано

Щодо зміни істотних умов праці

Лист Міністерства соціальної політики України від 13.04.2017 р. №159/0/22-17

Щодо зміни істотних умов праці

Суттєво. Скорочення обсягів продажу продукції не може бути визнано зміною в організації виробництва і праці, але воно може спричинити раціоналізацію робочих місць, яка є зміною істотних умов праці.

! Роботодавцям

Відповідно до ч. 3 ст. 32 Кодексу законів про працю України у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Згідно з п. 10 Постанови Пленуму Верховного суду України від 06.11.92 р. №9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» припинення трудового договору за п. 6 ст. 36 КЗпП при відмові працівника від продовження роботи зі зміненими істотними умовами праці може бути визнане обґрунтованим, якщо зміна істотних умов праці при провадженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою викликана змінами в організації виробництва і праці (раціоналізацією робочих місць, введенням нових форм організації праці, у тому числі перехід на бригадну форму організації праці, і, навпаки, впровадженням передових методів, технологій, тощо).

Крім того, зазначаємо, що скорочення обсягів продажу продукції не може бути визнано зміною в організації виробництва і праці.

Разом з тим наявність таких обставин може спричинити, зокрема, раціоналізацію робочих місць, що в розумінні п. 10 зазначеної постанови Пленуму визнано зміною істотних умов праці.

Iншого чинним законодавством не передбачено.

Директор Юридичного департаменту О. ТУЛIНА

До змісту номеру