• Посилання скопійовано

Щодо заповнення податкової накладної

Лист Державної фіскальної служби України від 23.06.2016 р. №13855/6/99-99-15-03-02-15

Щодо заповнення податкової накладної

Суттєво. Зазначення у графі 4 ПН, зареєстрованої в ЄРПН, коду УКТ ЗЕД товару, який вироблено в Україні та який не є підакцизним товаром, не може бути єдиною підставою для вилучення сум ПДВ, зазначених у такій ПН, з ПК покупця.

! Платникам ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо заповнення податкової накладної та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

Згідно з пунктом 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

Відповідно до підпункту «і» пункту 201.1 статті 201 ПКУ у податковій накладній зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД, але тільки для підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України.

Форму податкової накладної та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 р. за №137/28267.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту.

При цьому податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 статті 201 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів та товарів, увезених на митну територію України), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до складу податкового кредиту.

Таким чином, зазначення платником податку у графі 4 податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН, коду УКТ ЗЕД товару, виробленого в Україні, який не є підакцизним товаром, за умови що таке зазначення коду УКТ ЗЕД не заважає ідентифікувати операцію з постачання товару та її сторони, відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПКУ не може бути єдиною підставою для виключення сум ПДВ, зазначених у такій податковій накладній, зі складу податкового кредиту покупця — платника податку.

Голова Р. НАСІРОВ

До змісту номеру