Практичні кроки щодо резервів відпусток
Хоча створення резерву є обов'язковою процедурою, у більшості випадків нерозуміння суті резервування призводило до ігнорування цього обов'язку. Навіть орієнтація податкового обліку на алгоритми формування результуючого показника за даними бухобліку часто не могла змінити ставлення бухгалтерів до механізму нарахування резерву. Поговоримо про практичні принципи роботи з відпустковим резервом.
«Працююча» нерухомість
Об'єкти нерухомості часто придбаваються не з метою їх використання у виробничому процесі, а для того щоб отримувати з такої нерухомості стабільний дохід у вигляді орендної плати. Облік інвестиційної нерухомості багато в чому відмінний від обліку основних засобів.
Повернення фіндопомоги і виправлення помилок
У листі ДФСУ від 30.05.2016 р. №11752/6/99-99-15-02-02-15 (див. «ДК» №25-26/2016) консультанти податкової служби розглянули два питання, що стосуються особливостей визначення оподатковуваного прибутку та заповнення декларації з податку на прибуток.
Анулювання реєстрації ПДВ: алгоритм дій
Коли реєстрацію платника ПДВ може бути анульовано? Як податковий орган попереджає про анулювання реєстрації? У яких випадках доведеться визнати умовний продаж? Як подати декларацію востаннє? Як повернути надміру перераховані кошти з ПДВ?
Військовий облік у підприємця
Чи зобов'язаний ФОП або інша самозайнята особа при прийнятті на роботу працівників перевіряти наявність військового квитка, а також вести військовий облік?
ЄСВ у місяці прийняття на роботу
Чи треба нараховувати ЄСВ на зарплату працівника у місяці його прийняття на роботу на рівні мінімального страхового внеску?
ЗЕД-пеня не залежить від вини нерезидента
У листі ГУ ДФС у Київській області від 02.06.2016 р. №1233/10/10-36-14-00 (див. «ДК» №25-26/2016) надано роз'яснення щодо дій платника податків — резидента, якщо нерезидент не виконує умов договірних зобов'язань та вчасно не сплачує коштів за поставлений (експортований) товар або не поставляє товар на територію України за здійсненою передоплатою. Розгляньмо запитання, які цікавили запитувачів (замовників цієї письмової індивідуальної податкової консультації).
Підпис на акті без заперечень — згода?
Акт перевірки за правилами ПКУ має бути підписаний керівником або уповноваженим представником. При цьому відсутність самого підпису на акті перевірки не має нічого спільного зі згодою чи незгодою керівника з висновками перевіряльників, викладеними у ньому. Таку незгоду платник податків висловлює шляхом подання заперечень до акта. Але складення та подання заперечень — це право, а не обов'язок. Розгляньмо, чи має це наслідки для платників податків та як до цього ставляться суди.
Вихід зі складу засновників ТОВ
З різних обставин зі складу засновників ТОВ виходить один або декілька учасників. Та не завжди розрахунок із ними відбувається одразу. Як обліковувати таку кредиторську заборгованість, розглянемо далі.
Як повертати поворотну фіндопомогу
Директор та власник надають підприємству в оренду майно. Періодично, при виникненні потреби в готівці, вони бажають одержувати зарплату (для директора) або орендну плату терміново, частинами і наперед. В окремих випадках підприємство не може вчасно сплатити податки з таких сум. Як краще оформити надання таких сум? Чи можна надавати їм позику (поворотну фінансову допомогу), яку потім повертати при виплаті орендної плати чи трансформувати в орендну плату (чи, для директора, — в зарплату)?