Лист Державної фіскальної служби України від 27.04.2016 р. №9614/6/99-99-15-03-02-15
Щодо визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані (ввезені) платником податку або придбані на території України, та порядку внесення змін до митної декларації у разі допущення помилки
Суттєво. Для товарів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України, ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність, тобто ціна, зазначена в договорі на придбання товару.
! Платникам ПДВ
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані (ввезені) платником податку або придбані на території України, та порядку внесення змін до митної декларації у разі допущення помилки і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених із них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижчою від ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижчою від балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи зі звичайної ціни), за винятком:
товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
газу, який постачається для потреб населення.
Для товарів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України, ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність, тобто ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).
Для операцій з постачання товарів, ввезених платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом — виходячи з їх договірної вартості, без урахування величини митної вартості (тобто ціна, зазначена у договорі, складеному між резидентом і нерезидентом, на підставі якого здійснюється придбання товару у нерезидента).
Щодо порядку внесення змін до митної декларації у разі допущення помилки
Відповідно до положень пункту 7 статті 269 Митного кодексу України від 13.03.2012 р. №4495-VI (зі змінами та доповненнями) порядок внесення змін до митних декларацій, їх відкликання та визнання недійсними визначається Кабінетом Міністрів України.
Порядок унесення змін до митної декларації та її відкликання визначено пунктами 33 — 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №450 (далі — Положення).
Згідно з пунктом 37 Положення після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа можуть уноситися шляхом:
подання з метою продовження строку тимчасового ввезення товарів із частковим звільненням від оподаткування митними платежами, а також у випадках, визначених Митним кодексом України, декларантом або уповноваженою ним особою додаткової митної декларації та оформлення її органом доходів і зборів;
заповнення та оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення.
Аркуш коригування заповнюється та оформлюється органом доходів і зборів у разі:
отримання митним органом інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення;
необхідності виправлення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи помилково зазначених в оформленій митній декларації на бланку єдиного адміністративного документа відомостей про товари, не пов'язаних із перерахуванням сум митних платежів за такою митною декларацією;
необхідності відображення за письмовим зверненням декларанта або уповноваженої ним особи відомостей про товари, що стали відомі після закінчення митного оформлення товарів, не пов'язаних із перерахуванням сум митних платежів за митною декларацією єдиного адміністративного документа.
За інформацією, наведеною у листі ТОВ «РЕХАУ», підприємство вважає за необхідне внести зміни до граф, які стосуються розрахунку митних платежів та, як наслідок, перерахування таких платежів до державного бюджету.
Враховуючи зазначене, відповідно до п. 37 Положення оформлення аркуша коригування можливе за умови отримання органом доходів і зборів інформації про перерахування декларантом до державного бюджету митних платежів у вигляді доплати або підтвердження Казначейством факту повернення з державного бюджету коштів після закінчення митного оформлення.
Внесення змін до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа шляхом оформлення аркуша коригування здійснюється у порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 р. №1145, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.11.2012 р. за №1995/22307.
Голова Р. НАСІРОВ