Про звітність з податку на прибуток підприємств у 2015 році

Лист Державної фіскальної служби України від 29.04.2015 р. №15562/7/99-99-15-02-01

Про звітність з податку на прибуток підприємств у 2015 році

Суттєво. Органи ДФСУ відмовлятимуть у прийнятті декларації з податку на прибуток за період, що не відповідає звітному для конкретного платника.

! Платникам податку на прибуток

Державна фіскальна служба України з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств повідомляє таке.

28 грудня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон України №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який опубліковано в газеті «Голос України» (31.12.2014 р. №254) та положення якого у частині справляння податку на прибуток підприємств набрали чинності 01.01.2015 р. (далі — Закон №71-VIII).

Законом №71-VIII Податкового кодексу України (далі — Кодекс) у новій редакції1 не передбачено права платника податку, який сплачує авансовий внесок, подавати податкову декларацію за перший квартал у разі неотримання ним прибутку або отримання збитку.

1 Так в оригіналі. — Прим. ред.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Кодексу податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

При цьому платник податків зобов'язаний за кожен установлений цим Кодексом звітний період, у якому виникають об'єкти оподаткування, або в разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ст. 49 Кодексу).

У разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови (п. 49.11 ст. 49 Кодексу).

Враховуючи викладене вище, Державна фіскальна служба України зобов'язує начальників (виконуючих обов'язки начальників) Головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Міжрегіонального головного управління ДФС — Центрального офісу з обслуговування великих платників у разі встановлення випадків подання податкової декларації з податку на прибуток за період, що не відповідає звітному для кожного конкретного платника, забезпечити належний контроль щодо направлення відповідно до вимог п. 49.11 ст. 49 Кодексу повідомлень платникам податку на прибуток про відмову у прийнятті податкової звітності з цього податку.

Директор Департаменту оподаткування юридичних осіб Ю. ЛАПШИН