• Посилання скопійовано

Щодо заповнення реквізитів таблиці 6 форми №Д4

Лист Пенсійного фонду України від 28.02.2014 р. №5463/05-10

Щодо заповнення реквізитів таблиці 6 форми №Д4

Суттєво. Під час заповнення таблиць звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування можна керуватися Описом формату звіту, який розміщено на сайті Пенсійного фонду України.

! Платникам ЄСВ

Пенсійний фонд України розглянув <...> лист <...> про заповнення звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та повідомляє.

Згідно зі спільним листом від 27.12.2013 р. Пенсійного фонду України №36398/05-10 та Міністерства доходів і зборів №21052/5/99-99-17-03-01-16 органи Пенсійного фонду України надають роз'яснення щодо заповнення таблиць 5 — 9 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а отже, керуватися під час заповнення таблиць звіту можна Описом формату звіту, який розміщено на сайті Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — Порядок) внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:

при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю та відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;

при відображенні сторнованих сум відпусткових та допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах.

Реквізити 13, 14, 15 та 16 таблиці 6 додатка 4 Порядку заповнюються незалежно один від одного, тобто за наявності даних для заповнення названих реквізитів.

У разі необхідності зменшення зазначених показників за попередні звітні періоди застосовується знак мінус і зазначаються місяць та рік, за який необхідно змінити показник.

Реквізит 15 таблиці 6 додатка 4 Порядку заповнюється у кожному звітному періоді для підрахунку трудового стажу щодо кожної застрахованої особи. Показник відповідає кількості календарних днів від 1-го до 31 (28, 29, 30), залежно від кількості календарних днів у місяці. Якщо початок трудових відносин збігається з першим числом місяця та немає факту звільнення застрахованої особи у звітному періоді (закінчення цивільно-правових відносин), значення реквізиту 15 завжди дорівнює кількості календарних днів у місяці. У разі наявності факту звільнення показник відповідає кількості календарних днів тривалості трудових відносин у звітному місяці з урахуванням дня звільнення.

Зазначений реквізит заповнюється одним значенням в одному рядку, що відповідає звітному. За наявності декількох рядків щодо однієї застрахованої особи реквізит 15 зазначається лише в одному, а саме в тому, в якому зазначаються дані про суми заробітної плати (за їх наявності).

Директор департаменту О. НІКОЛАЄВ

До змісту номеру