- Загальні положення захисту прав споживачів
- Кого можна вважати споживачем у розумінні Закону про захист прав споживачів ?
- Які права та обов'язки споживачів згідно із законодавством?
- Які головні зобов'язання виробників та продавців щодо продажу продукції передбачені законодавством з метою захисту прав споживачів?
- Що споживач повинен знати про сертифікацію продукції?
- Якими нормативними документами повинні користуватись СГД при торгівлі через інтернет-магазин, щоб не порушувати норми Закону про захист прав споживачів?
- Чи мають право громадяни отримувати кредити на території України у валюті, чи не буде це порушенням Закону про захист прав споживачів?
- Куток споживача
- Чи обов'язково в торговельному приміщенні розміщувати куточок споживача і яка інформація в ньому повинна бути розміщена?
- Чи обов'язково в приміщенні СГД, що надає побутові послуги населенню, розміщувати куточок споживача і яка інформація в ньому повинна бути розміщена?
- Чи обов'язково СГД, що надають готельні послуги, розміщувати куточок споживача і яка інформація в ньому має бути?
- Чи передбачена відповідальність СГ за відсутність на видному місці у місці торгівлі оригіналу ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) або якщо наявна лише нотаріально засвідчена копія ліцензії?
- Необхідна інформація про товари, роботи, послуги
- Як правильно повинна надаватись споживачам суб'єктами торгівлі необхідна, доступна, достовірна та своєчасна інформація про продукцію?
- Що споживач повинен знати про товар, що продається (послуги, що надаються, роботи, що виконуються)?
- Чи потрібно розшифровувати L-код (закодована дата виготовлення), який розміщений на етикетці алкогольних напоїв, що імпортуються в Україну, а саме забезпечити зазначення на етикетці дати, місяця та року виробництва (розливу) напоїв?
- Громадянин оформив переказ коштів за кордон, сплативши банку необхідну суму комісії. Працівники банку вказали клієнту конкретну суму коштів, що буде зарахована на рахунок одержувача переказу. Проте на рахунок одержувача надійшла менша сума, ніж потрібно.
- Гарантійні зобов'язання та гарантійне обслуговування
- Що таке гарантійний строк та з якого дня він починає відраховуватись?
- Які передбачено гарантії для споживачів протягом гарантійного строку?
- Які документи повинні підтверджувати право на гарантійне обслуговування придбаного товару?
- Які побутові товари підлягають гарантійній заміні та обслуговуванню?
- Споживач здав на ремонт товар, та з якихось причин не з'явився за ним. Як діяти продавцю в такому випадку?
- У 2011 році був придбаний телевізор з встановленим терміном гарантійного обслуговування 3 роки. У 2013 році телевізор вийшов з ладу, після звернень у сервісний центр виявилось, що зазначений товар ремонту не підлягає, про що було складено відповідний акт.
- Покупець придбав мобільний телефон, проте через кілька днів апарат почав погано працювати. Апарат було віддано до сервісного центру на ремонт, проте ремонт триває вже кілька тижнів, і конкретної дати повернення товару споживачеві не повідомляють. Чи є які
- Повернення товарів, коштів та відшкодування збитків
- Які права мають споживачі, які бажають повернути придбані ними товари належної якості?
- В інтернет-магазині придбаний товар неналежної якості. Що можна вчинити в такому випадку?
- Як споживачу оформити скаргу до Інспекції з питань захисту прав споживачів?
- Як продавець має правильно оформити повернення коштів за повернений товар, якщо він не застосовує РРО?
- Як повернути покупцю кошти за товар при використанні РРО?
- При купівлі дитячих підгузників не звернули увагу на розмір. Коли ж повернулись у супермаркет для обміну упаковки підгузників на інші більшого розміру, продавець відмовив, пояснюючи це тим, що це товари для немовлят і вони не підлягають обміну, хоча упако
- Придбано товар неналежної якості. При поверненні товару (непошкодженого, з усіма етикетками та за наявності чека) в супермаркеті висунули вимогу пред'явити паспорт та ідентифікаційний код. Чи правомірні дії адміністрації супермаркету?
- При купівлі пральної машини було додатково оформлено договір на 2 роки сервісного обслуговування, за що сплачено певну суму коштів. Проте після купівлі ми дізналися, що на пральні машини іншої торгової марки є 3 роки безкоштовного сервісного обслуговуванн
- У супермаркеті був придбаний крем, проте при огляді вдома упаковки з'ясувалося, що тюбик пошкоджений. Наступного дня покупець вирішив повернути придбаний крем, проте в супермаркеті відмовилися поміняти товар, оскільки це не передбачено законодавством і кр
- На розпродажі наприкінці весни споживачем були придбані зимові чоботи. Проте під час їх експлуатації на початку нового зимового сезону взуття порвалося. Принісши товар назад у магазин з вимогою про повернення коштів, споживач отримав відмову. Відмова була
- Через Інтернет був замовлений авіаквиток , але кур'єр спізнився з доставкою, тому споживач запізнився на рейс. Чи є можливість захистити права споживача в такому випадку?
- При заміні лінз в оптиці була пошкоджена оправа. Чи має право замовник на відшкодування завданих збитків або заміну пошкодженої оправи?
- Розрахунки картками та права споживачів
- Закон про захист прав споживачів не дозволяє обмежувати споживача у його праві розрахуватись пластиковою карткою. Чи всі СГД повинні в обов'язковому порядку встановлювати термінали? Чи є винятки?
- Чи може споживач розрахуватися в ресторані за допомогою пластикової картки? І що робити, якщо ресторанний заклад відмовляється здійснити такий розрахунок?
- Яка відповідальність передбачена законодавством у випадку «небажання» прийняти платіжну картку від покупця?
- Права споживачів — для СГД на єдиному податку
- Які документи повинен надавати ФОП — платник ЄП на вимогу покупців за надані послуги або при продажу товарів та яка передбачена відповідальність у разі невидачі відповідних документів?
- Які обов'язкові реквізити повинен містити товарний чек, щоб не було порушень норм Закону про захист прав споживачів?
- Чи зобов'язані водії, які здійснюють перевезення пасажирів (зокрема і «єдиноподатники»), видавати пасажирам квитки?
- Перевірки і відповідальність за порушення прав споживачів
- Який орган є спеціальним у сфері перевірок дотримання СГД законодавства про захист прав споживачів? Чи слід звітувати до цього органу?
- Якими правами наділені органи Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів та як проводяться планові перевірки СГД?
- Як органи Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів проводять позапланові перевірки СГД?
- Як здійснюється контрольна закупка товару з метою перевірки?
- Яка відповідальність передбачена за порушення СГД норм Закону про захист прав споживачів?
- Про захист прав споживачів
- Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції
- Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності
- Порядок проведення перевірок у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг
- Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів
- Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»
- Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів
- Правила побутового обслуговування населення
на мiсяць безкоштовно!Спробувати
Головні новини
- З 21 листопада діятиме оновлений Порядок блокування реєстрації ПН та РК
- УВАГА! У 2025 році для всіх ФОПів сплата ЄСВ стане обов’язком, а максимальна величина зросте
- 20 листопада – останній день подання податкової звітності за жовтень
- Увага! З 1 січня 2025 року можуть запровадити нові рахунки для сплати податків
- Держбюджет-2025 прийнято в цілому: основні показники та мінімуми
Головне за тиждень
від редакції «Дебет-Кредит»
Зараз коментують
- МаріяУмови такі , що забронювати працівника практично не можливо. Скоро бізнес ключі від своїх фірм і підприємств під коврик положить. У цей перехідний період позабирають навіть тих кого до цього бронювалиУВАГА! З 1 грудня запрацює новий порядок бронювання працівників
- бухгалтер Л.А довіреність видана ФОПом стосовно перевірок його підприємницької діяльності ?- треба нотаріально? Чи можна просту з печаткою ФОПа ?Чи має бути нотаріально засвідчена довіреність на представництво інтересів у ДПС?
- Пурій ЛюдмилаЯкщо найманий працівник має інвалідність, то тепер величина нарахування 22% замість 8,41% я правильно розумію?УВАГА! У 2025 році для всіх ФОПів сплата ЄСВ стане обов’язком, а максимальна величина зросте
Перевір свого контрагента:
сервіс надано OpenDataBot