• Посилання скопійовано

Щодо розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян при застосуванні штрафних санкцій, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення

Лист Міністерства доходів і зборів України від 29.07.2013 р. №7692/6/99-99-10-04-02-15/2667

Щодо розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян при застосуванні штрафних санкцій, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення

Суттєво. При кваліфікації злочинів або правопорушень необхідно виходити з розміру соцпільги, а при розрахунку розміру штрафу за КУпАП і ККУ — з неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

! Громадянам

Міністерство доходів і зборів України розглянуло <...> лист <…> щодо розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян при застосуванні штрафних санкцій, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, та в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до пункту 5 підрозділу XX Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації злочинів або порушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 ПКУ для відповідного року.

Тобто неоподатковуваний мінімум доходів громадян на рівні податкової соціальної пільги застосовується в частині кваліфікації злочинів та правопорушень, а не в частині визначення суми штрафних санкцій за правопорушення або злочин.

Відповідно до абзацу 8 пункту 1 розділу XIX ПКУ норми підпункту 169.1.1 набирають чинності тільки з 01.01.2015 року. В період до 31.12.2014 року для цілей застосування цього підпункту податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, — для будь-якого платника податку.

Що стосується розміру штрафних санкцій, то в цьому випадку слід застосовувати неоподатковуваний мінімум доходів громадян виходячи із суми 17 грн (як зазначено у пункті 5 підрозділу 1 розділу XX ПКУ).

Таким чином, враховуючи вищевикладене, при кваліфікації злочинів або правопорушень необхідно виходити з установленої соціальної пільги. А при розрахунку розміру штрафу, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України, — з неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, установленого законодавством на сьогоднішній день у розмірі 17 гривень.

Заступник міністра А. IГНАТОВ

До змісту номеру