• Посилання скопійовано

Суть справи

Скарга на постачальника: відстоюємо свій ПК з ПДВ
Попри вичерпність переліку обов'язкових реквізитів ПН, часто трапляється, що право на ПК з ПДВ доводиться захищати за допомогою скарги на постачальника. Причини на це бувають різні. З'ясуймо, на що варто звернути увагу та до чого слід бути готовими.

Пільга з ЄСВ за нове робоче місце
У «ДК» №38/2012 ми аналізували норми нового Закону про зайнятість і при цьому згадували про пільги з ЄСВ, що їх цей закон встановив, зокрема, для тих працедавців, які створили нові робочі місця та прийняли на них нових працівників. Тоді ми обіцяли: щойно з'явиться порядок застосування цієї пільги, ми обов'язково його розглянемо. Отже, сьогодні обіцянку виконуємо.

Нова фінзвітність за I квартал 2013 року
Нове НП(С)БО 1 набрало чинності 19 березня. А це означає, що вже починаючи зі звіту за I квартал 2013 року бухгалтери повинні звітувати за новими формами Балансу та Звіту про фінансові результати. Отже, що змінилось із введенням нових правил та із оновленням форм?

Роялті при роботі з нерезидентом
Одним із ефективних інструментів підвищення прибутковості підприємств є використання об'єктів інтелектуальної власності, створених власними силами або тих, право на використання яких придбане у володільців об'єктів. Плата за використання об'єктів інтелектуальної власності має назву «роялті». У цій статті ми розглянемо оподаткування операцій зі сплати роялті нерезидентам та отримання роялті від нерезидентів.

Незареєстрована ПН: як відшкодувати збитки
Підприємство видало податкову накладну та не зареєструвало її у Єдиному реєстрі податкових накладних. Покупець не переконався у такій реєстрації та включив суму ПДВ за такою податковою накладною до ПК. Згодом податкові органи надіслали податкове повідомлення-рішення, яким визначили ПЗ з ПДВ та штрафні санкції. Підприємство-покупець звернулося до постачальника з претензією про відшкодування шкоди, завданої невиконанням вимог ПКУ. Чи зобов'язаний постачальник відшкодувати завдану шкоду, якщо визначені ПЗ з ПДВ та штрафні санкції покупець визнав збитками?

Податкова накладна: спроба №2
На практиці часом виникає така ситуація: під час документальної перевірки платника ПДВ виявлено податкову накладну, заповнену з порушеннями вимог ст. 201 ПКУ, внаслідок чого сума ПДВ за такою податковою накладною була вилучена зі складу податкового кредиту за актом перевірки. Після закінчення перевірки платник ПДВ отримав від постачальника правильно оформлену податкову накладну замість помилкової. Чи можна знову скористатися тією самою сумою податкового кредиту, але вже за податковою накладною, оформленою правильно?

Коригування ПДВ при поверненні товарів
Темою цієї статті є коригування ПДВ, яке проводять як покупці (одержувачі), товарів/послуг, так і постачальники під час повернення товарів/послуг і плати за них. Незважаючи на поширеність таких операцій, відображення їх у податковому обліку, а саме порядок коригування ПДВ досі викликає чимало запитань, які ми розглянемо далі.

До змісту номеру