Лист ДПСУ від 08.10.2012 р. №3313/0/61-12/15-3115
Щодо необхідності реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних
Суттєво. Якщо розрахунок коригування виписується до ПН, виписаної при постачанні підакцизних товарів та товарів, ввезених до України, то такий розрахунок коригування з 1 січня 2012 року підлягає обов'язковому включенню до ЄРПН.
! Платникам ПДВ
Державна податкова служба України розглянула лист <...> стосовно необхідності реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних та повідомляє.
Відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі — Кодекс) реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість — продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Реєстр) запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:
понад 1 мільйон гривень — з 1 січня 2011 року;
понад 500 тисяч гривень — з 1 квітня 2011 року;
понад 100 тисяч гривень — з 1 липня 2011 року;
понад 10 тисяч гривень — з 1 січня 2012 року.
Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тис. грн, не підлягає включенню до Реєстру. Податкова накладна, виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Реєстру незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.
Згідно із пунктом 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. №1246, якщо продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що підлягає реєстрації в Реєстрі, до такого Реєстру в обов'язковому порядку вносяться також відомості, що містяться у такому розрахунку.
У разі коли продавець складає розрахунок коригування до податкової накладної, що не підлягає реєстрації, у зв'язку з чим загальна сума податку за операцією з постачання товарів (послуг) досягає обсягу, визначеного пунктом 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, до Реєстру в обов'язковому порядку вносяться відомості, що містяться у такому розрахунку.
Розрахунок коригування податкової накладної, відомості якої не внесено до Реєстру, реєструється після реєстрації такої накладної незалежно від дати її складання.
З урахуванням викладеного, якщо платник податку до податкової накладної, яка була виписана до 01.01.2012 р. на суму податку на додану вартість понад 10 тис. грн та не підлягала реєстрації в Реєстрі, складає розрахунок коригування, у зв'язку з чим загальна сума податку на додану вартість після проведення коригування не досягає обсягу 10 тис. грн, то такі розрахунок коригування та податкова накладна реєстрації в Реєстрі не підлягають.
Якщо ж розрахунок коригування виписується до податкової накладної, яка була виписана при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, то такий розрахунок коригування з 1 січня 2012 року підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній, в розрахунку коригування та незалежно від дати виписки такої податкової накладної, яка має бути попередньо зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних у разі, якщо на момент виписки її не було зареєстровано.
Одночасно повідомляємо, що аналогічна відповідь розміщена в Єдиній базі податкових знань — базі офіційних відповідей Державної податкової служби України на запитання платників.
Заступник голови А. IГНАТОВ