Лист ДПСУ від 23.08.2012 р.
Про розрахунок за туристичну послугу
Суттєво. При здійсненні розрахунку за надання туристичної послуги слід проводити розрахунок на повну суму вартості такої послуги, до якої входить і туристичний збір.
! Усім СГ
Законом України від 6 липня 1995 року №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон №265) визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Статтею 3 Закону №265 визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані:
— проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
— видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
— застосовувати реєстратори розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням установленого порядку їх застосування.
Крім того, у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій, затвердженому наказом ДПС України від 14.05.2012 р. №406 і обнародуваному на офіційному сайті ДПС України, є РРО, що дозволяють за необхідності враховувати товар (послуги) за декількома податковими ставками, у тому числі й туристичного збору.
Враховуючи викладене, під час здійснення розрахунку за надання туристичної послуги слід проводити розрахунок на повну суму вартості послуги, до якої входить і туристичний збір.
В. о. голови А. ГОЛОВАЧ