Новий розрахунок прибутку для держпідприємств
Відповідно до ст. 11-1 Закону №185 державні унітарні підприємства повинні відраховувати частину свого чистого прибутку (доходу) до держбюджету.
На виконання цього положення Закону Кабмін затвердив Порядок здійснення відрахувань до держбюджету (далі — Порядок №138), а ДПАУ своїм наказом від 16.05.2011 р. №285 затвердила форму Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.
Спрощення початку власної справи
Iз 7 червня набрав чинності черговий закон, спрямований на спрощення порядку ведення бізнесу в Україні. Це Закон України від 21.04.2011 р. №3263 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва». Розгляньмо основні зміни, що внесено цим Законом до національного законодавства.
Собівартість імпортованого товару
Добігає кінця другий квартал — перший звітний період, коли платники податку на прибуток працюють за новими правилами. Не забарилися й перші офіційні роз'яснення податкових органів. Це, напевно, добре, бо платники мають наразі більше запитань, ніж відповідей на них. У коментованому листі ДПАУ від 02.06.2011 р. №10233/6/15-0416 (див. у «ДК» №26/2011) розглядається кілька питань. Зокрема, у першому випадку питання стосується визнання витрат, якщо імпортований товар переміщується через митний кордон України з поданням періодичної митної декларації. А наступне питання — який курс НБУ використовувати (на яку дату), якщо визнаються витрати за імпортованим неоплаченим товаром? Наведемо наші міркування та аналіз позиції податкових органів щодо цих питань.
Зміни в обчисленні страхового стажу
Завдяки Закону про ЄСВ з 01.01.2011 р. змінився механізм не лише обчислення та сплати страхових внесків, а й обчислення страхового стажу. Прикро, що Законом про ЄСВ у теорії передбачено одне, а на практиці виходить інше. З’ясуймо всі подробиці та зробімо висновки для подальшого правильного обчислення страхового стажу.
Профпідготовка і підвищення кваліфікації
Мінпраці оприлюднило лист від 14.04.2011 року №3900/0/14-11/021 (див. у «ДК» №26/2011) для усіх працедавців, які провадять операції з навчання працівників, а також стикаються з проходженням практики студентів та учнів. Користь цього листа — у наведених у ньому чітких визначеннях, які застосовуються в таких операціях, оскільки саме ці визначення використовуються потім у податковому обліку. Розгляньмо роз'яснення Мінпраці докладніше.