• Посилання скопійовано

Що нового

Про рішення щодо сплати консолідованого податку слід повідомити до 1 липня 2011 р.

! Платникам податку на прибуток

Хмільницька ОДПI нагадує: якщо підприємство прийняло рішення щодо сплати консолідованого податку, орган ДПС необхідно повідомити до 1 липня 2011 року.

Форму Повідомлення платника податку про прийняття рішення щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства та форму Розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства затверджено наказом ДПА України від 24.01.2011 р. №36.

Хмільницька ОДПI


Право на одержання довідки №3 ДФ мають ті, хто реалізовує надлишки сільгосппродукції

! Фізособам

ДПАУ нагадує, що обмеження щодо незбільшення розмірів земельних ділянок ПКУ встановлено лише для осіб, яким надано у власність ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Отримувач таких доходів подає податковому агенту довідку про своє право на отримання доходу у джерела його виплати без сплати податку.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності в таких розмірах:

1) для ведення особистого селянського господарства — не більше га;

2) для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

3) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, у селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

4) для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 га.

Таким чином, право на одержання довідки №3 ДФ згідно з пп. 165.1.24 ПКУ мають платники податку, що реалізовують надлишки сільгосппродукції, які є власниками такої продукції, вирощеної ними на земельних ділянках, що перебувають у їхній власності, за умови дотримання вимог ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу. При цьому вони не повинні мати на меті вирощування (вироблення) та реалізацію сільгосппродукції задля одержання прибутку від її реалізації.

Лист ДПАУ від 26.04.2011 р. №7907/6/17-0715


При самостійному виявленні помилок у декларації пеня нараховується за весь період заниження

! Платникам податків

ДПАУ зазначає, що платник, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний:

1) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

2) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

Пеня нараховується, зокрема, у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у т. ч. за період адміністративного та/або судового оскарження) (пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПКУ). Вона нараховується із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день заниження (абз. 2 п. 129.4 ст. 129 ПКУ).

Отже, при самостійному виявленні платником заниження суми податкового зобов'язання пеня нараховується на суму заниження та за весь період заниження (з дня настання строку погашення податкового зобов'язання до дня фактичної сплати (включно) суми заниженого податкового зобов'язання) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день заниження.

Лист ДПАУ від 03.06.2011 р. №15666/7/16-1517-26


Затверджено новий Порядок використання РРО та Звіт про використання РРО та КОРО

! СГ, що застосовують РРО

ДПАУ внесла зміни до Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. №614, виклавши його у новій редакції.

Крім того, зміни внесено до форми №зВР-1 «Звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 р. №614, теж виклавши її у новій редакції. Нові форми звітності можна знайти на нашому сайті www.dtkt.com.ua у розділі «Бланки».

Наказ ДПАУ від 31.03.2011 р. №185 чинний з 01.07.2011 р., див. у наступних числах «ДК»


Затверджено Порядок проведення перевірок діяльності емітентів ЦП

! Емітентам ЦП

ДКЦПФР затвердила Порядок проведення перевірок діяльності емітентів цінних паперів.

Позапланові перевірки можуть проводитися за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) письмове повідомлення про ознаки порушення законодавства про ЦП та/або про АТ;

2) подання емітентом до органу контролю заяви про скасування реєстрації випуску ЦП;

3) за ініціативою органу контролю у разі безпосереднього виявлення ознак порушення емітентом вимог законодавства про ЦП та/або про АТ;

4) виявлення органом контролю нових документів (обставин), що не були та не могли бути відомі під час проведення попередньої перевірки;

5) винесення постанови уповноваженою особою органу контролю про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку ЦП з метою проведення додаткової перевірки.

За результатами перевірки робоча група складає акт планової (позапланової) перевірки (у 2-х примірниках), в якому викладаються всі обставини і порушення в діяльності емітента.

У разі усунення емітентом під час проведення перевірки виявлених робочою групою порушень і недоліків про це робляться відповідні записи в акті перевірки.

Рішення ДКЦПФР від 31.03.2011 р. №376


Шкода, заподіяна внаслідок дефекту продукції, підлягає відшкодуванню

! Виробникам продукції

ВРУ прийнято Закон про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції. Під терміном «продукція» розуміється будь-яке рухоме майно, включаючи готову продукцію, сировину та комплектувальний виріб, у т. ч. майно, що є складовою частиною іншого рухомого або нерухомого майна, та електроенергію.

Шкода (йдеться про заподіяння внаслідок дефекту в продукції каліцтва, інше ушкодження здоров'я або смерть особи, пошкодження чи знищення будь-якого об'єкта права власності, за винятком самої продукції, що має дефект) підлягає відшкодуванню, якщо її завдано протягом 10 років з дня введення в обіг продукції.

За приписами цього закону за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції, відповідає лише виробник. Відповідальність виробника при цьому може бути зменшена, або виробник може бути взагалі звільнений від відповідальності (ст. 9).

Водночас згідно зі ст. 1166 ЦКУ завдана шкода відшкодовується у повному обсязі.

Закон України від 19.05.2011 р. №3390-VI чинний з 17.09.2011 р.


Подання податкової звітності з податку на прибуток виробниками сільгосппродукції

! Виробникам сільгосппродукції

З метою своєчасного подання податкової звітності на 2011 рік з податку на прибуток виробниками сільгосппродукції ДПАУ повідомляє, що згідно з пп. 152.9.1 ПКУ для виробників сільгосппродукції, звітний податковий період визначено як річний податковий період, що починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільгосппродукції, подають декларацію з податку у строки, визначені законом для річного податкового періоду (ст. 155 ПКУ).

З метою оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільгосппродукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільгосппродукції власного виробництва за попередній звітний рік перевищує 50% загальної суми доходу.

ДПАУ вважає, що виробники сільськогосподарської продукції, визначені ст. 155 ПКУ, повинні за річний податковий період (з 01.07.2010 р. до 30.06.2011 р.) подати протягом 60 к. д., наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, дві декларації з податку на прибуток підприємства:

1) за період з 01.07.2010 р. до 31.03.2011 р. декларацію з податку на прибуток підприємства за формою, встановленою наказом ДПАУ від 29.03.2003 р. №143;

2) за період з 01.04.2011 р. до 30.06.2011 р. податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за формою, встановленою наказом ДПАУ від 28.02.2011 р. №114.

Лист ДПАУ від 08.06.2011 р. №16070/7/15-0317 див. у наступних числах «ДК»


ФСС НВВ та ФСС на випадок безробіття перевірятимуть госпсуб'єктів одноразово

! Суб'єктам господарювання

КМУ постановою від 15.06.2011 р. №636 затвердив нові критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності та визначається періодичність проведення перевірок, пов'язаних з державним наглядом за нещасними випадками на виробництві та професійними захворюваннями, які спричинили втрату працездатності.

Отже, в першу чергу під планові перевірки підпадають госпсуб'єкти, які, зокрема:

1) не подали ФСС НВВ в установлені строки звіти і відомості;

2) провадять вид діяльності, про який не поінформовано ФСС НВВ та ПФУ;

3) подали ФСС НВВ або ПФУ відомості про зміну основного виду діяльності, що тягне за собою зниження класу професійного ризику виробництва.

Крім того, КМУ постановив, що перевірки госпсуб'єктів щодо правильності нарахування, своєчасної сплати страхових внесків за період з дня останньої такої перевірки або дня набуття статусу платника страхових внесків (якщо перевірка проводиться вперше) до 01.01.2011 р. проводяться одноразово робочими органами виконавчих дирекцій ФСС НВВ, ФСС на випадок безробіття.

З метою забезпечення одночасного проведення зазначених перевірок день їх проведення узгоджується з планом перевірок платників ЄСВ органами Пенсійного фонду.

Постанова КМУ від 15.06.2011 р. №636 набере чинності з дня опублікування
(станом на 21.06.2011 р. не опублікована)


Товарні чеки повинні видаватися покупцю товарів (послуг) на його вимогу!

! Суб'єктам господарювання

ДПАУ наголошує, що оформлення розрахункових операцій з використанням товарних чеків у випадках, передбачених Законом України від 06.07.95 р. №265/95-ВР, є правомірним. Законодавчо визначено випадки звільнення продавця від обов'язкового надання покупцю оформлених за встановленою формою касових чеків, надрукованих реєстратором розрахункових операцій, або розрахункових квитанцій, заповнених вручну.

Чеки, накладні та інші письмові документи, які засвідчують передачу права власності на товари (послуги) від продавця до покупця, повинні видаватися покупцю таких товарів (послуг) на його вимогу.

Але якщо форму і зміст фіскального чека, розрахункової квитанції та інших розрахункових документів, надання покупцю яких є обов'язковим, законодавчо встановлено (пп. 3.2 наказу ДПАУ від 01.12.2000 р. №614), то форму та зміст товарного чека — ні. Тож госпсуб'єкти можуть видавати товарні чеки довільної форми.

Лист ДПАУ від 27.04.2011 р. №7966/6/23-7015/515


Нема оподатковуваних операцій — здавай свідоцтво

! Платникам ПДВ

Відповідно до ст. 184 Податкового кодексу, якщо платник ПДВ за останні 12 календарних місяців має обсяг оподатковуваних операцій менше 300 тис. грн або протягом 12-ти послідовних податкових місяців подає декларацію з ПДВ, яка свідчить про здійснення операції, що не є об'єктом оподаткування, реєстрація такого платника ПДВ відповідно до ПКУ підлягає анулюванню.

ДПА у Львівській області

Новини підготувала Світлана ЦАРУК, «Дебет-Кредит»

До змісту номеру